Підвищення тарифу на електроенергію спровокує зростання цін на продукти

Поки в уряді немає ясності щодо подальших тарифних метаморфоз для населення, з тарифом на електроенергію для підприємств влада вже визначилася. З 1 квітня він виросте. Це неминуче спричинить за собою зростання цін на все, включаючи й товари першої необхідності.

Підвищення тарифу на електроенергію спровокує зростання цін на продукти - today.ua

Тариф на передачу електроенергії з квітня планують збільшити на 10 гривень за МВт * год. Таке підвищення затвердила НКРЕКУ. Правда, компанія "Укренерго" хотіла більш істотного підвищення тарифу, аргументуючи це своїми боргами перед кредиторами і перед постачальниками "зеленої енергії". Однак НКРЕКУ поки обійшлася такими напівзаходами, заявивши, що компенсацію за "зеленим тарифами" ще можуть передбачити в бюджеті (що, звичайно, викликає сумніви, - авт.).

Про те, що тариф для підприємств буде вище, повідомила на своїй сторінці в Facebook колишня держуповноважена Антимонопольного комітету (у 2015-2019 роках), засновниця "Ліги антитрасту" Агыя Загребельська.

"Однак, ці гроші не підуть на якісь поліпшення. Вони будуть витрачені на погашення боргу і відсотків за його (" Укренерго ") обслуговування перед державними банками. Борг перед державними банками також не пішов на поліпшення. Він витрачений на погашення боргу перед ДП "Гарантований покупець". і цим державним підприємством ці кошти також не витрачені на поліпшення. Вони підуть на погашення його боргу перед виробниками "зеленої" електрики та "Енергоатомом", - лаконічно описала рух тарифних платежів Загребельська.

З цієї схеми абсолютно очевидно, що вигодонабувач тут точно - не народ України. Народу при цьому дістануться нові ціни - на все. Адже при збільшенні тарифу на електроенергію зросте собівартість товарів і послуг, а отже, зростуть і ціни на них.

Підвищення тарифу на електроенергію спровокує зростання цін на продукти Агия Загребельського також нагадує, що компанія "Укренерго" просила підняти тариф не на 10, а відразу на 120 гривень, посилаючись на те, що "зелені" тарифи залишаться не сплаченими. А це - 11,35 мільярда гривень. Тому, припускає вона, тарифна вакханалія не скінчиться, і це "лише початок історії".

Глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при Київській міськдержадміністрації Олег Попенко, в свою чергу, також зазначив, що побутових споживачів неодмінно торкнеться підвищення тарифу на електроенергію для юросіб.

"Ми з вами відчуємо це збільшення через те, що купуємо: продукти, одяг, товари і т.д. Збільшення може скласти 10% і вище", - заявив чиновник.

Нагадаємо, нічні тарифи на електроенергію поки обіцяють не переглядати. Тому побутовим споживачам є сенс подумати про встановлення зонного приладу обліку електроенергії.

П'ять знаків Зодіаку, які закохуються один раз і на все життя
Серед всіх знаків Зодіаку є ті, для яких кохання означає більше, ніж для усіх інших. Якщо вони і закохуються, то раз і на все життя. Астрологи перекон...
Оля Полякова розповіла, чому поїхала у відпустку без чоловіка
Оля Полякова полетіла на відпочинок в теплі краї знову без чоловіка. Компанію їй склала її молода мама, а також дві підрослі красуні-дочки. Зірка зізн...
В Україні очікується дефіцит дизельного палива: поставки зупиняться вже у травні
Дизельного палива в Україну поставляється все менше. Через зупинку поставок із заводів “Роснафти“ і планового техобслуговування на Мозирському НПЗ (Бі...
Українцям назвали нові терміни подорожчання електроенергії: коли і на скільки злетять тарифи
Вартість кожного кВт-год електроенергії при споживанні понад 500 кВт-год на місяць може вирости вже з 1 липня. Тариф за світло становитиме 2,5 грн за ...
Анастасія Приходько у день свого народження зізналася, про що мріє найбільше
Сьогодні, 21 квітня, свій день народження відзначає не тільки королева Англії Єлизавета II, а й українська співачка Анастасія Приходько. Артистка опуб...