Підвищення пенсій в Україні: хто отримуватиме на півтори тисячі гривень більше

В Україні у квітні відбулося підвищення пенсій для окремих категорій громадян. При цьому в деяких українців пенсії в середньому стали вищими на півтори тисячі гривень. Зокрема, йдеться про сім'ї загиблих військовослужбовців.

Підвищення пенсій в Україні: хто отримуватиме на півтори тисячі гривень більше - today.ua

Про це пишуть у повідомленні прес-служби Мінсоцполітики.

По-перше, у квітні перерахували пенсії працюючим пенсіонерам. Їхні виплати стали вищими завдяки збільшенню стажу роботи. Але при цьому свої підвищені виплати вони отримуватимуть лише влітку. Причому тоді їм виплатять компенсацію за кілька місяців.

Ще одна категорія громадян, яким підвищили пенсії, – члени сімей загиблих військових. Таких в Україні налічується понад 2,2 тисячі людей. Їм доволі суттєво підняли виплати. За даними Мінсоцполітики, в середньому їх пенсії стали вищими на 1500 гривень.

Підвищення пенсій в Україні: хто отримуватиме на півтори тисячі гривень більше Причому, мінімальні пенсії цієї категорії громадян зараз становлять: по 7800 гривень – на кожного з батьків та по 6100 – на кожну дитину.

Ці ж розміри та правила виплат діють і для сімей загиблих добровольців тероборони. Крім того, українці, які вступили до тероборони добровольцями, поряд з учасниками бойових дій у разі отримання інвалідності матимуть право на виплати, які призначаються особам з інвалідністю внаслідок війни.

Вони також матимуть право достроково вийти на пенсію, як і учасники бойових дій. Зокрема, жінки зможуть вийти на заслужений відпочинок у 50 років, а чоловіки – у 55. Але для цього є одна умова: їхній страховий стаж на момент дострокового виходу на пенсію має бути не менше ніж 20 років для жінок і не менше ніж 25 років для чоловіків.

Нагадаємо, пенсії в Україні поки що можуть отримати не всі. Багато громадян, які живуть на окупованій території, наразі позбавлені такої можливості.

ДЖЕРЕЛОhvylya