Підвищення пенсій на 200 гривень: “молоді“ пенсіонери з грудня отримали надбавку до виплат

Із грудня в багатьох українців зросла пенсія. Це підвищення пенсій є вже п'ятим у нинішньому році та останнім на весь наступний рік. Для деяких українців грудневе підвищення становитиме лише кілька гривень. Хтось отримуватиме на 660 гривень більше. А в когось і зовсім виплати залишаться незмінними. При цьому для однієї вікової групи підвищення пенсій становитиме 200 гривень.

Підвищення пенсій на 200 гривень: “молоді“ пенсіонери з грудня отримали надбавку до виплат - today.ua

На стільки зросла мінімальна пенсія для громадян, молодших за 70 років. До грудневого підвищення їхня мінімальна пенсія становила 2 300 гривень. А тепер вона виросла до 2 500. Але для того, щоб отримувати таку мінімальну пенсію, слід відповідати двом критеріям: пенсіонер не повинен працювати, і його страховий стаж має становити не менше 30/35 (жінки/чоловіки) років.

При цьому пенсіонерам, у яких немає такого стажу, розмір мінімальної пенсії вважатимуть, виходячи з 2 500 гривень, зі знижуючим коефіцієнтом пропорційно їх стажу.

Підвищення пенсій на 200 гривень: “молоді“ пенсіонери з грудня отримали надбавку до виплат

Однак тут доречно нагадати, що пенсіонерам віком від 65 років, які мають стаж 30/35 років, з 1 жовтня цього року не можуть виплачувати пенсію, яка була б нижчою за 40% від мінімальної зарплати, тобто нижчою за 2 680 грн. Таким чином, їхня мінімальна пенсія і так вища за 2 500. Тому підвищення з 2 300 до 2 500 в основному торкнеться наймолодших пенсіонерів – у віці до 65 років.

При цьому громадяни, які одержують максимальну пенсію, з грудня почнуть отримувати надбавку у розмірі 660 гривень. А тим, хто має наднормативний стаж, додадуть доплату за кожен рік, що перевищує норму. Але там надбавка, як і сама доплата, залишають бажати ліпшого.

Нагадаємо, українці, які відмовилися від пенсії у 60 років і продовжили працювати, зможуть отримувати відстрочену пенсію, яка буде значно вища за розрахункову.

ДЖЕРЕЛОprogroshi.news