Постачальники оприлюднили нові тарифи на газ: скільки доведеться заплатити у квітні

В уряді розглядають декілька варіантів підвищення цін на газ для побутових споживачів. Дехто вважає, що відразу треба підвищувати до ринкових цін. В альтернативних варіантах пропонують поетапне підвищення вартості газу. Тим часом, компанії-постачальники опублікували нові тарифи на газ, які будуть діяти у квітні.

Постачальники оприлюднили нові тарифи на газ: скільки доведеться заплатити у квітні - today.ua

Нові тарифи на газ оприлюднює видання ГазПравда.

Отже, сьогодні на українському ринку газу залишилося 9 компаній-постачальників, причому левова частка українців купує газ в одного з цих дев'яти - компанії Нафтогаз. Саме до Нафтогазу, як до постачальника останньої надії, було переведено торік майже всіх споживачів після масового банкрутства облгазів. Таким чином, сьогодні 98% українських побутових споживачів купують газ саме у Нафтогазу.

Природно, що саме Нафогаза є сьогодні "законодавцем мод" на вітчизняному газовому ринку, в тому числі й диктує свої цінові умови. При цьому у Нафтогазу сьогодні один із найнижчих тарифів на газ - 7,96 грн/кубометр.

Таку ціну Нафтогаз утримує вже понад рік. При цьому у квітні вона залишиться незмінною. Залишили колишні тарифи на гази й інші підприємства. Загалом спектр тарифів на газ коливається від 7,7 грн/кубометр до 9,99.

При цьому дешевше, ніж Нафтогаз, пропонують свій товар дві компанії: ТОВ "ЕРУ ЛЮДЯМ" - по 7,7 і ТОВ "Енерджі Трейд Груп" - по 7,799 грн/кубометр.

Постачальники оприлюднили нові тарифи на газ: скільки доведеться заплатити у квітні

Далі на третій ціновій позиції іде Нафтогаз із ціною 7,96 грн/кубометр.

Ще дві компанії – ТОВ "Прикарпат Енерго Трейд" і ТОВ "Полтавагаз Збут" також утримують свої ціни нижче 8 гривень: 7,98 та 7,99 відповідно.

Інші 4 постачальники виставили ціну на газ своїм споживачам вищу за 8 грн. Серед них такі компанії:

  • ТОВ "Львівенергозбут" – 8,2;
  • ТОВ "Київські енергетичні послуги" (YASNO) - 8,46;
  • ТОВ "Дніпровські енергетичні послуги" (YASNO) - 8,46;
  • ТАМ "Світгаз" - 9,99 грн/кубометр.

Таким чином, ще принаймні місяць тарифи на газ залишатимуться незмінними. При цьому вже після офіційного завершення опалювального сезону (після 30 квітня) тарифи на газ можуть зрости у півтора-два рази, кажуть експерти.

ДЖЕРЕЛОgazpravda.com.ua