В Україні після війни кардинально зміниться ринок праці. Для відновлення країни знадобляться мільйони робочих рук. А їх і до війни у нашій країні не вистачало. Отже, доведеться залучати працівників з-за кордону, в основному з країн Середньої Азії, що колись були радянськими. Проте, для цього Україні доведеться змінити закон.
Про це розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
Вже сьогодні західні країни спільно з українською владою розробляють план повоєнного відновлення України. Вони також готові взяти на себе більшу частину видатків, які знадобляться для відновлення нашої країни з руїн. Проте проблему залучення додаткових робочих рук Україні доведеться вирішувати самій. Зрозуміло, що роботодавці у зруйнованій післявоєнній країні не зможуть платити стільки, щоби робота в Україні виявилася привабливою для західних спеціалістів. Отож, недорогу робочу силу доведеться шукати на сході. Така можливість є. В Україну можуть масово ринути будівельники, водії та різнороби, які раніше їздили на заробітки до Росії. Однак тепер загнаній в кут економіці РФ буде не до найму іноземців, їй би своїх громадян забезпечити хоч якимось заробітком. Тому робітники, які останніми роками піднімали Москву та інші російські великі міста, переорієнтуються на український ринок праці. Здебільшого це можуть бути працівники з Узбекистану і Казахстану. У повоєнній Україні вистачить роботи всім.
Проте, щоб дати роботу цим людям на законних підставах, нам потрібно змінити своє трудове законодавство, каже Василь Воскобойник. Адже згідно з чинною законодавчою нормою, в Україні можна брати на роботу іноземців лише за умови, що їм платитимуть не менше 10 мінімальних зарплат. На сьогодні це 65 тисяч гривень.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Такий закон був прийнятий для того, щоб не дати іноземцям займати робочі місця, які потребують невисокої кваліфікації. Ці робочі місця були потрібні українцям. Проте поле війни ситуація зміниться. І якщо ми хочемо залучити робочу силу з-за кордону, то цю норму із закону треба буде вилучити.
"Про це треба думати вже зараз. У нас у парламенті є законопроект №5795, якщо його підтримати, то норми про 10 мінімалок не буде. Бар'єри для залучення трудових мігрантів треба прибирати", – каже Воскобойник.
Нагадаємо, незважаючи на війну, зарплата в Україні в деяких галузях стала вищою.