Чому картопля псується взимку: фахівці розповіли, як врятувати овоч

Автор: Марченко Любов

Багато хто стикався з тим, що куплена картопля або та, яка зберігається у власних засіках, раптом виявляється солодкуватою на смак. До того ж згодом, м'якоть картоплі набуває іншого вигляду, а сам коренеплід починає стрімко псуватися. Таке псування картоплі виникає через його промерзання.

Чому картопля псується взимку: фахівці розповіли, як врятувати овоч - today.ua

Фахівці кажуть, що такі ознаки характерні для підмерзлої картоплі, яка зазнала тривалого впливу негативних температур. Здавалося б, що може бути простіше: тепліше "укутати" картоплю в підвалі, де вона зберігається, і проблему вирішено. Проте не все так просто.

Солодкуватий присмак підмерзлої картоплі вчені пояснюють просто. Під впливом негативних температур крохмаль, на який цей коренеплід дуже багатий, перетворюється на сахарозу. Це і надає йому солодкого смаку. Чому картопля псується взимку: фахівці розповіли, як врятувати овоч

Чи можна вживати в їжу підмерзлу картоплю?

Таку картоплю можна їсти. Вона не становить жодної загрози для здоров'я. Навіть більше, деяким людям подобається легкий солодкуватий присмак підмороженої картоплі. Однак більшість усе ж воліє їсти не солодкий овоч.

Популярні зараз

Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9

В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони

Депутати ухвалили законопроєкт про безпеку в школах

Але якщо такий присмак з'явився, а кабанчика у вас вдома немає і викинути продукт шкода, то проблемі можна частково зарадити додаванням у картоплю під час приготування різних прянощів і спецій. Можна також під час варіння картоплі додати у воду столову ложку оцту. А ще, такий продукт відмінно піде під квашену капусту або солоні огірочки.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Однак це лише спроби мінімізувати наслідки, а не запобігти псуванню картоплі від морозу.

Для того, щоб запобігти псуванню бульб, потрібно дотримуватися правил зберігання картоплі

  • Утеплити місце, в якому зберігатиметься картопля, і подбати про хорошу його вентиляцію.
  • Стежити за вологістю повітря: в ідеалі вона має бути близько 85 відсотків.
  • Зберігати картоплю обов'язково сухою в сітках або мішках. Причому мішки мають бути з натуральної тканини, що пропускає кисень.
  • Бажано, щоби протягом усього періоду зберігання картоплі температура в приміщенні, де вона зберігається, була незмінною. Тоді бульби не "думатимуть", що вже весна, і не проростатимуть. Оптимальна температура зберігання картоплі становить 5…7 градусів.
  • Якщо на вулиці стоять сильні морози, і холод почав діставатися приміщення, де зберігається картопля, то можна зверху накрити її утеплюючим матеріалом. Однак він також має пропускати повітря, щоби овоч міг дихати.

Нагадаємо, з України почали активно вивозити картоплю на експорт. Тому ціна на картоплю вже незабаром може злетіти.

Головне