Допомогу переселенцям призначатимуть інакше: кого залишать без грошей вже восени

Держава продовжить виплачувати щомісячну допомогу внутрішньо переміщеним особам. Проте допомогу переселенцям призначатимуть по-іншому. Тому вже з 1 вересня багато громадян, які раніше отримували виплати від держави, можуть залишитися без них.

Допомогу переселенцям призначатимуть інакше: кого залишать без грошей вже восени - today.ua

Про те, яких чекати змін у порядку нарахування допомоги переселенцям, розповів 24tv.ua

Що зараз платять переселенцям?

Усі переселенці, офіційно зареєстровані як ВПО, отримують щомісячну допомогу від держави. Ця допомога виплачується з 3 березня 2022 року і становить:

  • на кожного дорослого переселенця віком від 18 років – 2000 гривень;
  • на дорослих переселенців, які мають інвалідність, а також на дітей віком до 18 років – 3000 гривень.

Що зміниться з 1 вересня?

Допомогу переселенцям вже не отримуватимуть усі, хто зареєстрований як ВПО. Зокрема її скасують тим, хто повернувся на колишнє місце проживання. Крім того, допомогу не виплачуватимуть громадянам, що переселилися з територій, в яких не ведуться бої, і які не входять до списку громад, затверджених Кабміном. Допомогу переселенцям призначатимуть інакше: кого залишать без грошей вже восени Таким чином, на фінансову допомогу від держави можуть розраховувати такі ВПО:

  • громадяни, які переїхали з територій, де ведуться активні бойові дії, а також із тимчасово окупованих територій;
  • ВПО, які втратили своє житло внаслідок війни.

Крім того, право на допомогу переселенцям отримають громадяни, які вже подавали заявки на неї ще навесні через портал Дія, проте досі її не отримали. Вони можуть повторно подати заявки через управління соцзахисту. Заявки потрібно встигнути подати до 1 жовтня. Тим, хто підходитиме за критеріями для отримання держдопомоги, призначать виплати, причому призначать не з дати повторного звернення, а з дати, коли вони подавали першу заявку.

Претендувати на допомогу від держави також можуть і ті переселенці, які набули статусу ВПО ще після 2014 року. Однак їм можуть призначити виплати лише в тому випадку, якщо їм довелося повторно змінити місце проживання через те, що до регіону, де вони знайшли собі тимчасовий притулок, знову прийшла війна.

Нагадаємо, окрім державної допомоги переселенцям, ВПО також можуть претендувати на допомогу від різних міжнародних фондів, які за цих нелегких часів надають підтримку громадянам України.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua