Отримати право на пенсію в 60 дедалі важче: від чого доведеться відмовитись

Автор: Марченко Любов

Пенсія в 60 років може стати для більшості українців нездійсненним завданням. Адже з кожним роком страховий стаж, необхідний для виходу на заслужений відпочинок, буде збільшуватися, поки не досягне 35 років. І для того, щоб вийти на пенсію в 60, українцям доведеться від чогось відмовлятися.

Отримати право на пенсію в 60 дедалі важче: від чого доведеться відмовитись - today.ua

Тим українцям, які встигли подорослішати до 2000 року, пощастило більше з виходом на пенсію, ніж молодшим співвітчизникам. Вони встигли відслужити в армії і відучитися в інститутах до 2000 року. А отже, і період армійської служби, і період навчання їм зарахують до страхового стажу. Тим же, кому довелося все це проходити після 2000 року, скоріше за все, ці роки до страхового стажу не будуть зараховані. А це - 7 років життя, а в когось можливо і більше.

Справа в тому, що з 2000 року до страхового стажу входять лише ті роки, протягом яких за людину сплачувалися страхові внески до Пенсійного фонду. Природно, що ні за призовників-строковиків, ні за студентів ніяких внесків до Пенсійного фонду ніхто не платить.

"До 2000 року враховується і служба в армії, і навчання в закладах вищої освіти. Але з 2000 року так побудована система, стаж враховується лише в тому випадку, якщо за нього було сплачено страхові внески. Страхова солідарна система", - роз'яснила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Популярні зараз

Названо тарифи на електроенергію та газ з 1 квітня

Мобілізація з 1 квітня: кому з українців першочергово видаватимуть повістки

В Україні виник гострий дефіцит спеціалістів: роботодавці конкурують за кандидатів і підвищують зарплати

Глава МЗС повідомив, коли F-16 з'являться в українському небі

Отримати право на пенсію в 60 дедалі важче: від чого доведеться відмовитись Звичайно, теоретично можна встигнути до 24-25 років і відучитися, і відслужити в армії, щоб встигнути до 60 заробити 35 років страхового стажу. Однак тоді у людини вже зовсім не залишається ніякого люфту ні для періоду пошуків роботи, ні для самої роботи без офіційного працевлаштування. Але ж такі випадки в Україні, на жаль, непоодинокі, коли людям доводиться погоджуватися на роботу "в тіні" - або через те, що там платять більше, чи просто тому, що іншої роботи немає.

У підсумку, для того щоб українцям, які вступили в активну фазу життя після 2000 року, вдалося в майбутньому у 60 вийти на пенсію, їм доведеться мати бездоганну трудову біографію. Або є ще один вихід - не служити в армії і ніде не вчитися після школи. Правда, людей без спеціальності на роботу теж беруть доволі неохоче, а за ухилення від служби в армії можна і в тюрму загриміти.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На сьогодні в Україні 1,8 мільйона людей не мають достатнього страхового стажу і через це отримують пенсію в розмірі прожиткового мінімуму, говорить глава Мінсоцполітики. На жаль, з роками чисельність пенсіонерів, які отримують мінімальну виплату, буде рости, тому що зараз готується вийти на пенсію величезний загін українців, які роками, а то й десятиліттями працювали нелегально.

Єдиний спосіб полегшити цим людям існування - збільшувати той самий прожитковий мінімум. Уряд зараз над цим активно працює. За словами Марини Лазебної, вони мають намір застосувати іншу методологію для розрахунку прожиткового мінімуму, що дозволить збільшити його в півтора-два рази.