Польща збільшила кількість вакансій для заробітчан, але українцям туди потрапити буде складно

Польща відкрила для заробітчан багато вакансій. Згідно з даними, які наводить тамтешня статистика, за останній квартал кількість вакансій у цій країні зросла майже на третину. Більшість роботодавців роблять ставку на українських заробітчан, однак вони можуть до Польщі не потрапити.

Польща збільшила кількість вакансій для заробітчан, але українцям туди потрапити буде складно - today.ua

Причина - в тому, що ніяк не вирішується питання з візовим оператором. Термін повноважень того, який працює зараз, завершується в кінці жовтня. А нового ніяк не можуть визначити. Там виник конфлікт через тендер. Перемогла в тендері на візового оператора компанія із сумнівною репутацією, яка, до того ж, запропонувала не найвигідніші умови. Через це в учасників конкурсу, які програли, виникли запитання і заперечення.

У підсумку, питання з переможцем зависло. А тим часом, термін роботи нинішнього візового оператора невблаганно добігає кінця. А отже, вже з жовтня візи в Польщу нікому буде видавати, і десятки тисяч українців, що вже запакували свої дорожні сумки і нагострили лижі на цю країну, залишаться без роботи.

Польща збільшила кількість вакансій для заробітчан, але українцям туди потрапити буде складно

"Уже більше трьох місяців тривають розгляди навколо тендеру з вибору візового оператора. Наскільки я знаю, контракт чинного візового центру закінчується в жовтні. Куди українці будуть нести документи - незрозуміло", - поділився президент Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Українським заробітчанам доведеться терміново переорієнтуватись на іншу країну, і очевидно, вони це зроблять. А ось Польща залишиться зі своїми численними вакансіями, які ніким заповнити.

Нагадаємо, на деяких вакансіях, відкритих в Польщі, заробітчанам пропонують зарплату близько 80-90 тисяч гривень за стандартний робочий тиждень - з 8-годинними змінами і двома вихідними.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel