Today.ua

Половина українців може наразитись на перешкоду при призначенні пенсії

В Україні практично половина громадян може зіткнутися з несподіваною проблемою при призначенні пенсії. Йдеться про жінок, які свого часу вийшли заміж і змінили дівоче прізвище. При цьому в трудовій книжці у них вказане колишнє прізвище. Для того, щоб пенсія була призначена вчасно, їм потрібно підтвердити своє дівоче прізвище.

Найчастіше з такою проблемою стикаються жінки, які розірвали шлюб, а свідоцтво про розірвання шлюбу з якоїсь причини не збереглося. На жаль, свідоцтво про народження в цьому випадку для ідентифікації особистості майбутньої пенсіонерки не підходить. Тому потрібно поклопотатися щодо інших підтверджуючих документів.

У Мінсоцполітики порекомендували, що потрібно робити в цьому випадку. Майбутній пенсіонерці необхідно заручитися випискою з Державного реєстру актів цивільного стану. При цьому для того, щоб отримати такий документ зовсім не потрібно їхати в той населений пункт, де було укладено або розірвано шлюб. Досить звернутися в будь-яке відділення РАЦСу в будь-якому куточку України.

Що повинно бути в заяві:

Як можна відправити запит для підтвердження прізвища при призначенні пенсії

У Мінсоцполітики також зауважили, що така послуга платна. Втім, вартує вона недорого - 73 гривні. Тому до заяви потрібно додати ще й квитанцію про сплату за цю послугу або її копію, якщо заява подається в електронному вигляді. Ну і, звичайно, якщо майбутній одержувач пенсії безпосередньо звернувся до відділення РАЦСу, то йому потрібно мати при собі документ, що посвідчує особу.

Нагадаємо, в Україні з 2023 року разом із солідарною пенсією почне діяти накопичувальна. Громадянам розповіли, що буде з солідарною пенсією при впровадженні накопичувальної.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ