Підуть до бізнесу із простягнутою рукою: пенсії українцям доплачуватимуть за рахунок благодійних внесків

Українські пенсіонери матимуть змогу отримувати необмежені пенсії. Вони можуть бути в рази вищими за ті розрахункові суми, які їм визначили в Пенсійному фонді. Але при цьому й можуть залишитися зовсім низькими. Все залежатиме від того, чи знайде собі пенсіонер покровителя серед багатих співгромадян, який погодиться доплачувати йому певну суму до пенсії. Іншими словами, тепер пенсіонери значною мірою залежатимуть від грошовитих покровителів.

Підуть до бізнесу із простягнутою рукою: пенсії українцям доплачуватимуть за рахунок благодійних внесків - today.ua

Такий закон набув чинності після підписання його президентом Володимиром Зеленським.

Цей закон передбачає спрощення механізму участі громадян у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні. Зокрема, він передбачає фінансування пенсій окремим українцям за рахунок добровільних пожертв бізнесу чи будь-яких інших співгромадян.

За задумом авторів цього закону, представники бізнесу та будь-які інші громадяни, які бажають добровільно взяти участь у допомозі пенсіонерам, зможуть субсидувати підвищення доплат до пенсій українців. Водночас за пенсіонером у будь-якому випадку залишається гарантований розмір пенсії, який визначений йому Пенсійний фондом.

Підуть до бізнесу із простягнутою рукою: пенсії українцям доплачуватимуть за рахунок благодійних внесків

При цьому внески благодійників можуть бути як знеособленими, і персоналізованими. Знеособлені внески повністю надходитимуть до Пенсійного фонду, і вже звідти їх розподілять між пенсіонерами.

А ось персоналізовані внески будуть призначені конкретному пенсіонеру. Однак йому дадуть лише 70% від суми, виділеної благодійником. А решта 30% піде "в загальний котел" – для розподілу між усіма пенсіонерами.

До речі, в українському законодавстві передбачено, що ПФУ може фінансуватись не лише за рахунок нарахувань на зарплату, а й за рахунок благодійних внесків фізичних та юридичних осіб.

Водночас, поки не зрозуміло, як пенсіонер та його спонсор знайдуть один одного. Чи буде якось цей процес організований, чи пенсіонеру доведеться ходити з простягнутою рукою від одного багатого співвітчизника до іншого, сподіваючись на пожертвування.

Нагадаємо, українцям повідомили, які відділення банків виплачуватимуть пенсії при відключенні електроенергії.

ДЖЕРЕЛОsud.ua