Соняшникова олія в Україні знову подорожчала: на скільки виросли ціни

В Україні знову зросли ціни на соняшникову олію. Середня вартість однієї пляшки цього продукту коливається близько 60 гривень.

Соняшникова олія в Україні знову подорожчала: на скільки виросли ціни - today.ua

Так, у мережі супермаркетів Auchan середня вартість пляшки ємністю в 850 мілілітрів становить 57,70 гривні. В Metro та ж марка соняшникової олії продається по 57,90 гривні.

На соняшникову олію марки "Щедрий дар" ціни вищі, ніж на "Олейну". У тих же Metro, Auchan, а також у Novus і Varus ціна пляшки такої ж ємності коливається в діапазоні від 60,9 гривні до 67,99.

У травні в тих же торгових мережах ціна однієї пляшки "Олейни" була в середньому на гривню дешевше. Її вартість становила 56,79 гривні.

Соняшникова олія "Щедрий дар" в минулому місяці у середньому коштувало 56,46 гривні. І це на цілих 7,43 гривні дешевше, ніж тепер, у червні. Соняшникова олія в Україні знову подорожчала: на скільки виросли ціни При цьому експерти ринку продовольства нагадують, що рік тому, на 1 червня 2020 року, вартість такої самої пляшки соняшникової олії в середньому становила 33,83 гривні. А вже у грудні минулого року середня ціна на цей продукт підскочила до 41,49 гривні. І з тих пір ціна на соняшникову олію лише зростає.

Нагадаємо, головним винуватцем підвищення цін на соняшникову олію в Україні назвали Китай. Нібито в Китаї попит на соняшникову олію залишається незмінно високим, і він стимулює зростання цін на цей продукт у всьому світі.

При цьому аналітики продовольчого ринку вважають, що зростання цін на соняшникову олію та інші види продовольства цим лише роком не обмежиться. У світі зараз намітився дефіцит продовольства. Через це ціни на продукти будуть рости і далі.

ДЖЕРЕЛОhvylya