Підробіток в Україні: кому платять 1000 доларів за віддалену роботу на карантині

Автор: Марченко Любов

Підробіток в Україні став масовим явищем. Особливо актуальним він виявився зараз, в епоху перманентних локдаунів і відпусток власним коштом. При цьому навіть на неповній зайнятості можна непогано поповнити сімейний бюджет. Зарплата на підробітках може коливатися від двох-трьох тисяч гривень до тисячі доларів.

Підробіток в Україні: кому платять 1000 доларів за віддалену роботу на карантині  - today.ua

Щоправда, щоб отримувати великі гроші на підробітку, потрібно бути крутим і затребуваним фахівцем. Однак і в цьому випадку ніхто не дасть вам гарантії, що ваш професіоналізм конвертується у високу зарплатню. У цьому випадку чимало залежить від простого успіху.

На жаль, зараз на ринку праці є дефіцит вакансій на віддалену роботу. За даними кадрових порталів, пропозицій від роботодавців вдвічі менше, ніж резюме, які розмістили потенційні працівники. Тому сподіватися на високі заробітки, особливо, якщо ви не маєте унікального набору професійних якостей, не варто.

Сьогодні кожен четвертий дорослий українець шукає підробітку. При цьому лише 8% усіх вакансій, які були відкриті в Україні у жовтні, стосувалися віддаленої роботи та неповної зайнятості. Підробіток в Україні: кому платять 1000 доларів за віддалену роботу на карантині Найбільше таких вакансій зосереджено у трьох сегментах ринку праці: маркетинг, реклама, PR – 20%; робота для студентів – 15%; адміністративний персонал – 12% від усіх таких оголошень.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

При цьому найвищі зарплати обіцяють на підробітку не в цих сферах зайнятості, а в ІТ. Айтішникам на віддаленній роботі обіцяють у середньому 19 900 гривень на місяць. Непогано можуть заробити успішні менеджери з продажу – 19 700 гривень, а також викладачі, перекладачі та лаборанти – 17 900 гривень. При цьому піарникам і маркетологам пропонують набагато менші заробітки. Їм за підробіток готові платити в середньому по 7200 гривень.

Звичайно, на найвищу зарплату можуть розраховувати фахівці, які мають навички і досвід роботи, що рідко зустрічаються в інших. Наприклад, перекладачеві, який знає англійську і китайську мови, обіцяють оклад у 1000 доларів на місяць.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Здебільшого ж, зарплату на підробітку обіцяють таку:

  • від 7000 до 13 000 гривень – 49% роботодавців;
  • від 13 000 до 20 000 гривень – 26%;
  • від 20000 до 26000 - 13%;
  • понад 26 000 – 12%.

Середня зарплата, яку пропонують українцям на підробітку, становить 13 тисяч гривень.

Нагадаємо, в Україні побільшало робочих місць на повну зайнятість. Причому за деякими вакансіями роботодавці обіцяють близько 30 тисяч гривень на місяць.