Подорожчав всупереч усім прогнозам: курс долара різко пішов угору

В Украні несподівано різко підскочив курс долара. Ніхто з фінансових аналітиків не припускав такого розвитку подій, позаяк об'єктивних причин для такого відчутного зростання вартості американської валюти не було. І тим не менше, долар виріс відразу на 12 копійок.

Подорожчав всупереч усім прогнозам: курс долара різко пішов угору - today.ua

На понеділок, 5 квітня, Нацбанк встановив курс долара у розмірі 27,95 гривні, що відразу на 12 копійок вище, ніж було в п'ятницю, 2 квітня. Виріс і курс євро. Він становитиме в понеділок 32,83 гривні.

Фінансові аналітики розводять руками. Такого різкого зростання курсу долара не очікував ніхто. Для такого ривка на фінансовому ринку немає об'єктивних причин. Тому, гублячись у здогадках, деякі з них припустили: несподівано велика скупка доларів пов'язана з тим, що державі потрібно розраховуватися за контрактами на покупку вакцини від коронавірусу.

Інакше це важко чим-небудь пояснити. А версія про покупку вакцини побічно підтверджується тим, як оперативно Нацбанк відреагував на попит валюти і вийшов на ринок із продажем доларів двома траншами. Подорожчав всупереч усім прогнозам: курс долара різко пішов угору

Події на ринку валют в п'ятницю розвивалися динамічно

Вранці торги на міжбанку почалися з курсу долара в розмірі 27,84-27,88 гривні. Однак дуже скоро попит став переважати над пропозицією, і курс долара став жваво рости вгору. Котирування швидко виросли до 27,94-27,98. І не виключено, що продовжували би зростати високими темпами, якби в ситуацію не втрутився Нацбанк.

Національний регулятор вийшов на ринок із продажем валюти по 27,98 гривні. До обіду Нацбанк продав близько 30 мільйонів доларів. І ще 20 мільйонів продав за такою ж ціною після обіду. Таким чином, поки він торгував, вдавалося стримувати курс долара на міжбанку.

Однак варто було національному регулятору піти з торгів, як тут же ціна долара знову поповзла вгору.

"Як тільки Нацбанк пішов з торгів, котирування повернулися до зростання. На відносно невеликому обсязі - близько $ 20 млн - курс виріс до 28,05 грн / $. Закривалася сесія в рамках 28,01-28,05 грн / $", - говорить головний економіст департаменту казначейства Кредитвест банку Юрій Каребін.

Цей різкий сплеск попиту на валюту аналітики пояснити не можуть. Такого не очікував ніхто. Тому більшість зійшлися на гіпотезі, що валюту скуповували такими великими партіями під оплату контрактів на покупку вакцини.

"Крім цього, зіграли роль і покупки валюти іноземними компаніями під репатріацію дивідендів. А також вихідний у Європі, через який на торги сьогодні зайшло менше валютної виручки", - вважає аналітик.

Тому на сьогодні аналітики ринку не можуть прогнозувати, як поведеться долар у понеділок, 5 квітня. Не виключено, що він втихомириться і зупиниться на досягнутому курсі, або ж взагалі трохи поступиться позиціями. Але водночас, цілком можливо, що курс долара продовжить своє стрімке зростання.

Дотримуючись помірних прогнозів, фінансисти припускають, що в понеділок курс долара на міжбанку складе 27,95-28,1 гривні. Нагадаємо, в понеділок, 29 березня, аналітики припускали помірне зростання курсу долара протягом тижня.

ДЖЕРЕЛОubr
Monobank оновив мобільний додаток: що змінилося для користувачів
Monobank вже на цьому тижні порадує своїх клієнтів новим оновленням. Співзасновник банку Олег Гороховський на своїй сторінці у Facebook анонсував ряд ...
П'ять знаків Зодіаку, які закохуються один раз і на все життя
Серед всіх знаків Зодіаку є ті, для яких кохання означає більше, ніж для усіх інших. Якщо вони і закохуються, то раз і на все життя. Астрологи перекон...
Оля Полякова розповіла, чому поїхала у відпустку без чоловіка
Оля Полякова полетіла на відпочинок в теплі краї знову без чоловіка. Компанію їй склала її молода мама, а також дві підрослі красуні-дочки. Зірка зізн...
В Україні очікується дефіцит дизельного палива: поставки зупиняться вже у травні
Дизельного палива в Україну поставляється все менше. Через зупинку поставок із заводів “Роснафти“ і планового техобслуговування на Мозирському НПЗ (Бі...
Українцям назвали нові терміни подорожчання електроенергії: коли і на скільки злетять тарифи
Вартість кожного кВт-год електроенергії при споживанні понад 500 кВт-год на місяць може вирости вже з 1 липня. Тариф за світло становитиме 2,5 грн за ...