Майже мільйон українців у червні отримає одноразову грошову допомогу

У червні майже мільйону українців по всій країні виплатять одноразову грошову допомогу. Вона не призначена лише для переселенців або лише для тих, хто втратив житло. Це - традиційна допомога, яку щорічно виплачували ветеранам до 9 травня. Проте цього року терміни її виплати зсунулись через війну.

Майже мільйон українців у червні отримає одноразову грошову допомогу - today.ua

Про це розповіла в інтерв'ю Міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Ще до початку війни у Верховній Раді було зареєстровано законопроект, в якому містилися нормативи і терміни виплати цієї щорічної одноразової грошової допомоги ветеранам. Проте до війни у парламенті не встигли за нього проголосувати, і питання про цю виплату "зависло".

Але в уряді не забули про обов'язок перед ветеранами і допомогу все ж виплатять, хоч і не в травні, а пізніше. Виплати розпочнуться у червні, пообіцяла очільниця Мінсоцполітики. Майже мільйон українців у червні отримає одноразову грошову допомогу

"Ми підготували рішення, ухвалене урядом, яке забезпечує виплату щорічної разової грошової допомоги майже мільйону осіб відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту“ та "Про жертви нацистських переслідувань“ в умовах воєнного стану", - поділилася чиновниця .

Розмір цієї грошової допомоги буде різним для різних категорій отримувачів: від 612 гривень для громадян, які мають статус ветеранів війни, в'язнів концтаборів та гетто, до 4421 гривні для інвалідів війни 1 групи і людей, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Нинішнього року гроші виплачуватимуть у тому ж розмірі і тим самим способом, що й минулого року. При цьому максимально дотримуватимуться заходів безпеки для одержувачів виплат. Зокрема – нерозголошення інформації про тих, хто отримав цю грошову допомогу.

Нагадаємо, переселенці в Україні можуть одержати допомогу не лише від держави, а й виплати від міжнародних організацій.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua