Майже 600 гривень: стало відомо, хто має право на щомісячну доплату до пенсії

Автор: Марченко Любов

В Україні з 2020 року почали вводити "вікові" доплати для пенсіонерів. При цьому громадянам віком від 80 років належить щомісячна доплата до пенсії у розмірі майже 600 гривень.

Майже 600 гривень: стало відомо, хто має право на щомісячну доплату до пенсії - today.ua

Про те, як виросли вікові доплати завдяки індексації, розповіло видання Napensii.

Якщо раніше ці доплати не індексувалися, то тепер, щоби знизити тиск інфляції на літніх громадян, в Україні індексують не лише пенсію, а й доплати до неї. Таким чином, у деяких людей похилого віку доплата до пенсії вже становить майже 600 гривень.

Пенсіонерам, які досягли 80-річного віку, тепер належить доплата у розмірі 579 грн. Надбавку для цієї категорії пенсіонерів почали доплачувати ще з 1 квітня 2020 року. На той момент вона дорівнювала 500 грн. Однак у березні 2022 року була проведена індексація. І зараз для пенсіонерів, які досягли віку 80 і більше років, доплата зросла до щомісячних 579 грн.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

Майже 600 гривень: стало відомо, хто має право на щомісячну доплату до пенсії

Водночас, пенсіонери у віці від 75 до 80 років ще з минулого року стали отримувати по 400 гривень доплати, яка також цього року стала вищою після березневої індексації. Наразі вона становить 456 грн.

А з 1 жовтня 2022 року було встановлено доплату для пенсіонерів, які перебувають у віковому діапазоні від 70 до 75 років. Її розмір становить 300 гривень. При цьому, якщо людині тільки має виповнитись 70 років, то доплату їй буде призначено відразу після досягнення цього віку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нарахування щомісячної доплати до пенсії не залежить від виду пенсії та закону, відповідно до якого її було призначено. На розмір надбавки також впливають ані факт роботи, ані тривалість страхового стажу.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що наступного року грошей на зарплати та пенсії українцям у бюджеті не вистачить.