Мікрокредити, незважаючи на їхню вартість, користуються в українців популярністю. Це не дивно, адже багато наших громадян офіційно ніде не працюють. Отже, отримати кредит у банку їм майже неможливо. А тим часом ставки за такими мікрокредитами – за межею розумного. Вони не вписуються в жодні закони здорового глузду.
Так, сьогодні в Україні середній розмір річної ставки за мікрокредитами дорівнює 28 671%. За місяць це становить майже 2400%. Однак і це ще далеко не межа, адже є чимало МФО, які дають у борг під іще вищі відсотки. Рекордний апетит цього року у жовтні продемонструвала МФО "Укрпозика", яка дала гроші в борг під 266 190% річних.
Кредитори змушені показувати свої реальні відсоткові ставки за позиками після того, як їх зобов'язав це робити НБУ. Однак при цьому вони все одно не вказують реальну величину відсотків, а незмінно її занижують. Так, у договорах фігурує показник у 22 679% річних, хоча насправді він набагато вищий, наголошують у дослідженні USAID. Аналітики припускають, що кредитори особливо "не морочилися" з представленими цифрами, сподіваючись, що ніхто їх ретельно перевіряти не буде, а також розраховуючи, що клієнти, яким конче потрібні гроші, не зупиняться ні перед чим.
До групи лідерів за річними процентними ставками увійшли такі МФО:
- "Укрпозика" – 266 190% (Причому тому, хто давав назву цьому кредиту, не відмовиш у почутті гумору, щоправда, дуже своєрідному. Кредит називається "Бери задарма");
- Moneyveo - 128 126%;
- CreditPlus - 84812%;
- "СС Лоун" - 726%;
- "Качайгроші" - 684%.
За такої позики найголовніше – не порушувати термінів повернення кредиту. Якщо ви вкладетеся вчасно, то плата за відсотками буде ще цілком прийнятною. Однак щодня прострочення платежу "накручує" скажені відсотки, і тоді вже лише одиницям вдається вилізти з довічної боргової кабали.
Популярні зараз
Українські АЗС збільшили ціни на автогаз
Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу
Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні
У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам
Нагадаємо, державний Укрексімбанк оголосив про продаж прострочених кредитів своїх клієнтів колекторам.