На вимогу МВФ можуть ввести новий податок: за що доведеться платити

Автор: Марченко Любов

Міжнародний валютний фонд вимагає запровадити новий податок, який пов'язаний ыз пандемією коронавірусу. У МВФ вважають, що цей податок повинні платити компанії, які найбільше заробили на пандемії. При цьому МВФ також робить ремарку, що цей податок має бути тимчасовим.

На вимогу МВФ можуть ввести новий податок: за що доведеться платити - today.ua
Фото:UA.news

Думка про те, що багаті повинні поділитися з бідними, час від часу відвідує і прагматичні уми, що заправляють справами у Міжнародному валютному фонді. Зокрема, там запропонували ввести так званий "податок солідарності", який повинні заплатити компанії, що заробили на пандемії.

У той час, як більшість світової економії переживало період занепаду, деякі компанії, в силу специфіки їхньої діяльності, змогли заробити чималі кошти на боротьбі з пандемією. Тому зараз розумно було б їм поділитися своїми надприбутками із людством, яке переживає на найкращі часи. Про це написали в "Бюджетному віснику" МВФ.

При цьому в МВФ нагадали, що в світі вже були прецеденти такого оподаткування, пов'язаного з надзвичайними ситуаціями, в яких опинилася та чи інша частина людства. Зокрема, подібний податок вводили у 1991 році в Німеччині, у 2011 - в Австралії і в 2013 - у Японії. На вимогу МВФ можуть ввести новий податок: за що доведеться платити Експерти МВФ вважають, що після пандемії, щоби повернути людство хоча би до вихідних позицій, які були до неї, потрібно збільшувати витрати на соціальну підтримку населення. А для цього, природно, знадобляться додаткові гроші, які взяти ніде. Адже зараз у багатьох країнах промислове виробництво знаходиться дуже далеко від своїх пікових можливостей.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Крім того, МВФ вважає, що можна також ввести прогресивні прибуткові податки, за яких, чим вищий дохід, тим вищий відсоток буде відраховуватися з нього на податки. Можна також збільшити податки на дарування майна і спадок.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому, за прогнозами експертів, у 2021 році світ буде активно відновлюватися від наслідків коронакризи. Швидше за всіх зможуть повернутися на колишні позиції США і Китай, вважають аналітики. Цьому сприятимуть два чинника: саме в цих країнах найшвидше просувається вакцинація від коронавірусу. І, до того ж, обидві ці країни дотримуються жорсткої монетарної політики. Водночас, навіть такі успішні країни як Німеччина, Великобританія, Франція, Італія та Японія цьогоріч іще не зможуть подолати всіх наслідків коронакризи.

Нагадаємо, МВФ виступає категорично проти індексації пенсій в Україні. Тому підвищення виплат у 2022 можуть скасувати.

Головне