По 35 гривень: українців спантеличили несподіваним прогнозом курсу долара

Автор: Марченко Любов

Всупереч війні та несприятливому економічному клімату в країні, гривня зміцнюється. Це може стати передумовою до ще істотнішого зниження валютного курсу. За таких умов можливий курс долара по 35 гривень виглядає зовсім не фантастично.

По 35 гривень: українців спантеличили несподіваним прогнозом курсу долара - today.ua

Про ситуацію на валютному ринку пише видання telegraf.

На думку експертів, зміцненню гривні сприяв початок нового аграрного сезону. Аграрії беруть кредити у гривні, що підвищило попит на національну валюту. Ще один потужний фактор, який сприяє зміцненню гривні – фінансова допомога від міжнародних партнерів. Таким чином, зараз середня вартість долара США на готівковому ринку становить 38,9/39,05 грн, а євро - 41/41,157 грн.

При цьому голова інвестгрупи "Універ" Тарас Козак не виключає ще більшого зниження вартості іноземної валюти у найближчому майбутньому. На його думку, цілком реальний курс по 35, а то й по 30 гривень за долар.

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Україна не буде використовувати F-16 одразу після їх прибуття, - спікер ПС

Військовий розповів про зміну ставлення українців до людей у формі

По 35 гривень: українців спантеличили несподіваним прогнозом курсу долара

Щоправда, такий сценарій може втілитися в реальність лише за умови подальшої фінансової підтримки України з боку партнерів, а також відновлення та модернізації промисловості. Крім того, важливими умовами є реальні перспективи членства України в ЄС і НАТО.

Слід зазначити, що на думку Тараса Козака можлива й зовсім інша, менш райдужна, перспектива, коли вартість долара злетить до 50 гривень. Такий поворот також можливий, якщо ситуація на фронті складатиметься не на нашу користь.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Багато аналітиків валютного ринку вважають суттєве зниження курсу валют малоймовірним. Адже ринок схильний до впливу безлічі факторів, серед яких попит на валюту і ситуація на фронті. А ситуація на фронті, у свою чергу, є тим самим "рівнянням із багатьма невідомими", яке важко піддається аналізу.

Нагадаємо, в лютому поточного року західна фінансова допомога Україні різко скоротилася. Так, у другому місяці року наша країна отримала від західних партнерів удвічі менше грошей, ніж у січні. Але в цьому немає підстав для занепокоєння.