Плата за воду може бути набагато нижчою, якщо скористатися кількома порадами, які допоможуть реально скоротити витрату води. Причому, на комфорті і якості життя це не позначиться ніяк. Просто потрібно засвоїти пару корисних звичок та обзавестися кількома дешевими пристроями.
Установка лічильника
Мабуть, це найбільш витратна стаття, з якої можна почати шлях до економного використання води. Втім, можна вчинити інакше: спочатку обзавестися всім необхідним, включаючи й корисні звички, а потім купити лічильник. Тут уже, як кому на душу ляже або на гаманець. У будь-якому випадку, лічильник води потрібен: він дисциплінує. Однак це не означає, що встановивши лічильник, треба трястися над кожною краплею і ходити немитим. Ні в якому разі, митися можна і потрібно. Просто, встановивши лічильник, лити воду даремно ви вже не станете. А це збереже не тільки ваші гроші, а й безцінний природний ресурс - воду.
Звичка щільно закривати кран
Ну, не так щільно, щоб зірвати на ньому різьбу і купувати новий, бо так можна і на кранах розоритися. Однак потрібно навчитися закривати кран доволі щільно, щоби з нього не капало, і тим біліше, не текло.
Згідно зі статистикою, оприлюдненою НКРЕКП, кран, з якого капає, за добу "накапує" 24 літри води, а кран, що тече - 144 літри на добу. Відповідно, на місяць з крана, що капає, піде 720 літрів, а з того, що тече - 4000.
Але сьогодні вже велика частина населення земної кулі відчуває нестачу питної води. Навіть якщо у вас поки немає лічильника, уявіть, які скарби ви просто так, безцільно, спускаєте в каналізацію.
Встановіть на всі точки роздачі води розпилювачі
Насадки-розпилювачі дозволяють економити воду, при цьому, аніскільки не зменшуючи ефективності та якості користування нею. Таким чином, миючи посуд і приймаючи душ, ви будете використовувати набагато менше води, ніж витікало би з крану без цієї насадки.
Замість щоденної ванни приймайте душ
Щоби поніжитись у ванні, вам доведеться витратити, як мінімум, 200 літрів води, тоді як на п'ятихвилинне миття під душем піде вдвічі менше. Та й при нинішньому стрімкому темпі життя, щоденна ванна - недозволена розкіш за часом. Адже в ній захочеться полежати не п'ять хвилин, а, як мінімум, цілу годину. Ну, а якщо вже без ванни вам ніяк, то можна дозволити собі порелаксувати в ній раз в тиждень - на вихідні.
Подбайте про справну сантехніку
Несправний зливний бачок, який підтікає - те ж саме, що і несправний кран. Тому нічого там текти не повинно. Крім того, можна купити унітаз із двома режимами зливу, це також допоможе економити воду. А коли яким режимом користуватися, самі розберетеся.
І найголовніше: витік води може ліквідувати слюсар із ЖЕКу
На сайті НКРЕКУ пишуть: якщо споживач води самостійно не може усунути причину втрати води з крана, він може викликати слюсаря з ЖЕКу. При цьому він не зобов'язаний платити за цей дрібний ремонт, бо вартість роботи слюсаря і невеликих витратних матеріалів враховані в тій сумі, яку ви платите ЖЕКу за обслуговування.
Навіть більше, якщо витік води не ліквідований у той самий день, коли ви викликали майстра, то ви маєте право вимагати з ЖЕКу компенсацію збитків за перевитрату води і ремонт квартири, якщо вода завдала шкоди житлу.
Нагадаємо, українці можуть щомісяця економити чималу суму на оплату електроенергії. Для цього також потрібно зробити кілька кроків.