Плата за проїзд: пільговики платитимуть так само, як усі

Для пільговиків плата за проїзд буде такою самою, як і для звичайних пасажирів, які не мають ніяких пільг. Вартість проїзду має бути ринковою. А пільги потрібно монетизувати і видавати їх на руки "живими грошима". Таку думку висловив на одному з телеканалів міністр Кабінету міністрів України Олег Нємчінов.

Плата за проїзд: пільговики платитимуть так само, як усі - today.ua

Пільги потрібно монетизувати, щоб відновити справедливість у транспортній сфері. Це спростить життя усім: і перевізникам, і самим пільговикам, і навіть тим, хто має право на пільги, але не користується ним.

При цьому кожна місцева влада повинна сама для себе вирішити, яку вартість на проїзд встановлювати, пам'ятаючи про те, що решта городян фактично буде оплачувати проїзд пільговиків зі своєї кишені.

Плата за проїзд: пільговики платитимуть так само, як усі

"Якщо місцева влада бере на себе дотування того чи іншого виду транспорту, в одному з великих міст вводиться безкоштовний проїзд в громадському транспорті для місцевих жителів, вони повинні розуміти, що вони на плечі платників податків конкретного міста або міської територіальної громади кладуть витрати на дотування цього транспорту ", - говорить міністр.

Кількість пільгових поїздок у міському та приміському транспорті, як і суму, яку видаватимуть пільговикам на руки, також повинна встановлювати місцева влада, виходячи зі своїх можливостей. Тоді пільговик знатиме, що він має право на якусь кількість поїздок, а решту має оплачувати сам.

А той, хто їздить менше або не користується транспортом зовсім, однак теж має право на пільги, буде мати можливість витратити монетиовану пільгу на власні потреби.

При цьому не буде претензій до пільговиків і з боку перевізників. Адже вони сповна будуть отримувати плату за проїзд від усіх пасажирів, поділився міркуваннями Нємчінов.

Нагадаємо, в Київраді прокоментували чутки про вартість проїзду у міському транспорті. Там кажуть, що вартість проїзду підвищуватимуть. Однак вона не може бути вище 20 гривень.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel