У ПФУ роз'яснили, що перерахунок пенсій громадян, які працюють, має свої особливості. При цьому іноді їм можуть врахувати не весь страховий стаж, накопичений після попереднього перерахунку, а лише його частину.
Як здійснюють перерахунок пенсій громадян, які працюють, і чому можуть врахувати не весь період роботи, роз'яснила прес-служба Пенсійного фонду, пише napensii.
Пенсіонери, які працюють, скаржаться, що при перерахунку пенсій їм зараховують не весь оновлений стаж роботи, який у них накопичився. Через це накопичений стаж виходить меншим і, відповідно, оновлена пенсія також буде нижчою, ніж могла би бути.
"Я пенсіонерка. Працюю у бюджетному закладі, який регулярно сплачує страхові внески. Чому в такому разі при зверненні за перерахунком пенсії з 1 лютого мені, як працюючій, врахувано стаж та зарплату лише по вересень 2022 року?", - цікавиться жінка.
У ПФУ їй відповіли, що при перерахунку пенсії працюючим громадянам діють певні норми, які містяться у частині 4 статті 42 закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ухваленого 9.07.2003.
Зокрема, при перерахунку пенсії має бути виконана одна обов'язкова умова: від часу призначення пенсії або від часу її попереднього перерахунку має пройти не менше 24 місяців.
При цьому не має значення, чи працював пенсіонер, не покладаючи рук, усі ці 24 місяці, чи мав перерву в роботі. Перерахунок здійснюють в обох випадках: якщо збільшення до стажу становить 24 місяці (тобто, пенсіонер продовжував безперервно працювати два роки поспіль), і в тому випадку, якщо за два роки накопичилося менше 24 місяців стажу.
"Перерахунок пенсійних виплат здійснюється з урахуванням даних про страховий стаж із реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування на підставі поданих страхувальниками звітів про сплату єдиного внеску", - пояснюють у ПФУ.
Таким чином, зі стажем, що враховується під час перерахунку, можуть бути варіанти. Справа в тому, що дані про страхові виплати подаються раз на квартал. Вони мають бути подані не пізніше ніж за 40 днів після завершення кварталу.
Отже, якщо пенсіонерка звернулася за перерахунком пенсії 1 лютого, то на той момент у реєстрі застрахованих осіб ще могло не бути даних щодо внесків за четвертий квартал, оскільки пройшов лише 31 день після завершення кварталу. А тому в реєстрі були дані лише по третій квартал 2022 року. І відповідно, перерахунок пенсії їй здійснили лише з урахуванням того страхового стажу і тієї зарплати, які вона мала на кінець вересня 2022 року.
Нагадаємо, стало відомо, що потрібно зробити українцям, щоб не втратити частину майбутньої пенсії.