Якщо в будинку холодно, і при цьому в батареях ледве жевріє життя, мешканці можуть вимагати, щоб їм зробили перерахунок за опалення.
Однак звертатися за перерахунком варто лише в тому випадку, якщо ви впевнені, що це недоробок комунальників, кажуть фахівці. Адже нерідко трапляється, що причиною холоду в будинку стає не погане опалення, а кепська теплоізоляція приміщень. Тоді на перерахунок за опалення вам не варто розраховувати.
"Може бути так, що батарея занадто гаряча, а в кімнаті холодно. Чому? Тому що вікна стоять старі, дме з усіх боків, немає нормальної ізоляції будинку, занадто тонкі стіни тощо", - говорить експерт з питань житлово-комунального господарства Олег Голубенко.
Тепло може не триматися в будинку також через його неправильне перепланування, коли запроектована будівельниками батарея не може обігріти більшу площу, що утворилася після перепланування житла.
Алгоритм дій такий:
- Зверніться до керівництва свого ОСББ чи ЖЕКу, а також в компанію, яка опалює ваш будинок.
- Домовтеся з ними про зустріч у вашій квартирі. До вас повинна прийти комісія, яка обстежує якість опалення і складе акт.
- Після того, якщо акт складений на вашу користь, вимагайте у комунальників перерахунок за опалення, або подайте заявку на відновлення послуги (якщо з якоїсь причини ваша квартира не опалювалася зовсім).
Фахівці також радять, як чинити в тому випадку, якщо постачальник тепла ігнорує ваші звернення і не йде вам назустріч.
Тоді вам нічого не залишається, як діяти самостійно. Запросіть двох сусідів, які зможуть засвідчити, що у вас дійсно в квартирі холодно через холодні батареї. Складіть акт самостійно в довільній формі, заручившись підписами свідків. Після цього можете подавати судовий позов про захист прав споживача і добитися перерахунку за опалення.
Нагадаємо, компанія "Нафтогаз" як і раніше відпускає газ для підприємств теплокоммунененерго за високими тарифами, однак тепловики нараховують нам плату за зниженим тарифом на газ.