У виданні Пенсійного фонду роз'яснили, яким чином може бути перерахована пенсія громадянам, які вийшли на заслужений відпочинок за вислугою років. У цього перерахунку є свої особливості, про які розповіли у Пенсійному кур'єрі.
Пенсіонерка з 38-річним стажем, яка вийшла на заслужений відпочинок не за віком, а за вислугою років, продовжує працювати. Правда трудиться вона не за тією спеціальністю, яка дала їй право раніше вийти на пенсію, а за іншою. Жінці немає ще 60 років. І вона цікавиться, чи буде їй перерахована пенсія до 2200 гривень.
"Чому не роблять перерахунок кожні два відпрацьовані роки? Частиною 4 статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон 1058-IV) визначено порядок проведення перерахунку пенсій, якщо особа після призначення (перерахунку) пенсії продовжує працювати", - цікавиться жінка у видання Пенсійний кур'єр.
У виданні їй відповіли, що за всіх умов, перелічених нею, вона отримає право на перерахунок пенсії лише після досягнення пенсійного віку. А до цього, працюючим пенсіонерам, які вийшли на відпочинок за вислугою років, перерахунок пенсій не випадає.
"Перерахунок пенсій за вислугу років, ... якщо після призначення такого виду пенсії особа продовжувала працювати не за фахом, що дає право на такий вид пенсії, проводиться, коли одержувачі таких пенсій досягли пенсійного віку", - йдеться у відповіді Пенсійного кур'єра.
У цій же відповіді їй нагадують, що сьогодні в Україні пенсійним віком для жінок є 60 років. Тому, поки жінці не виповниться 60 років, ніхто їй пенсію перераховувати не буде - закон не дозволяє.
Крім того, їй нагадали, що після досягнення 60 років зовсім не обов'язково переходити на загальну пенсію, а можна цілком залишатися на пенсії, яку їй дали за вислугою років.
Нагадаємо, в уряді зізналися, що не можуть підвищити пенсії для громадян старше 75 років з липня. Підвищення перенесли на жовтень.