Перерахунок пенсій працюючих пенсіонерів: кому і на скільки збільшать виплати

Вже з 1 червня перерахують пенсії працюючих пенсіонерів. При цьому їхні виплати стануть вищими. Пенсії перерахують "заднім числом", починаючи з квітня.

Перерахунок пенсій працюючих пенсіонерів: кому і на скільки збільшать виплати - today.ua

У березні понад 8 мільйонам українських пенсіонерів перерахували виплати. Тоді середнє збільшення пенсії склало близько 300 гривень, хоча для більшості громадян похилого віку пенсії зросли лише на 100 гривень.

Однак працюючим пенсіонерам виплати тоді не перераховували. Цей перерахунок був запланований на квітень, але в квітні не відбувся. Тепер же, в червні, пенсії працюючих пенсіонерів усе ж перерахують, і в червні вони отримають компенсацію за квітень і травень.

В Україні налічується близько 700 тисяч працюючих пенсіонерів, чиї виплати підлягають такому перерахунку. Перерахунок пенсій працюючих пенсіонерів: кому і на скільки збільшать виплати Пенсії перерахують для тих категорій громадян, які стали пенсіонерами не менше 24 місяців тому. При цьому вони можуть і не мати 24 місяці страхового стажу після пенсії. Перерахунок здійснюватиметься на підставі того періоду, який вони фактично відпрацювали після того, як отримали право на пенсію.

При перерахунку беруться основні показники: зарплата і розмір страхового стажу.

Пенсії працюючих пенсіонерів розраховуються за такою формулою: середня зарплата * трудовий (страховий) стаж * індивідуальний коефіцієнт заробітку. У цій формулі один рік трудового стажу дорівнює 1%.

Нагадаємо, українцям старше 60 років пропонують відмовитися від пенсій і продовжувати працювати. Натомість їм обіцяють більш солідну надбавку до пенсії після завершення трудової діяльності в розмірі 05% -ої надбавки від розміру їхньої пенсії за кожен додатково відпрацьований місяць.

ДЖЕРЕЛОu-news.com.ua