Перерахунок пенсій мільйонам українців: кому вже з квітня нараховуватимуть надбавку

В Україні мільйонам громадян перерахують пенсії. Вже з квітня їм нараховуватимуть підвищені виплати. Проте отримати ці гроші вони зможуть лише у липні.

Перерахунок пенсій мільйонам українців: кому вже з квітня нараховуватимуть надбавку - today.ua

У квітні перерахують пенсії працюючим пенсіонерам. Проте, перераховувати виплати будуть не всім, а лише тим, у кого з моменту призначення пенсії або з її попереднього перерахунку вже набралося 24 місяці трудового стажу. Причому ці 24 місяці додаткового трудового стажу мали набратися до лютого цього року. Таких громадян в Україні налічується близько 2,5 мільйона.

Отже, вже з 1 квітня їм почали перераховувати пенсії. Перерахунок здійснюється автоматично. Для цього пенсіонерам не потрібно збирати жодних додаткових документів і не треба самим звертатися до Пенсійного фонду. Перерахунок пенсій мільйонам українців: кому вже з квітня нараховуватимуть надбавку Перерахунок зроблять усім пенсіонерам, які відповідають необхідним критеріям: відпрацювали 24 місяці після попереднього перерахунку та весь цей час трудилися офіційно.

Надбавка при перерахунку пенсії залежатиме від розміру зарплати і нового страхового стажу. При цьому враховуватимуть лише ті параметри, які вигідні для пенсіонера. Якщо зарплата, яку він отримує зараз, нижча за ту, що він отримував, коли йому призначали (перераховували) пенсію, то врахують лише стаж. А якщо зарплата в нього зараз висока, то враховуватимуть і стаж, і зарплатню.

При цьому у квітні буде здійснено лише перерахунок пенсій. Проте підвищені виплати пенсіонери, що працюють, почнуть отримувати лише з липня. Це пов'язано з особливостями обліку даних про стаж. Таким чином, у липні пенсіонери мають отримати надбавку одразу за чотири місяці.

Нагадаємо, Ощадбанк у квітні припинив виплату пенсій деяким своїм клієнтам.