Споживачі газу часто-густо скаржаться, що облгази ігнорують передані ними показники газу, приписуючи від себе зайві кубометри. Клієнти не в змозі нічого вдіяти з тими приписаними показаннями і змушені платити за те, що вони ніколи не споживали. Проте один з облгазів несподівано поділився з клієнтом лайфхаком, як можна передати показання лічильника, аби потім ніхто не мав змоги приписати зайві кубометри.
Клієнт Нафтогазу поділився детальним роз'ясненням від свого облгазу, як треба передавати показання лічильника. Він зацитував відповідь свого облгазу у коментарях на Facebook-акаунті компанії Нафтогаз.
Отже для того, щоб облгаз не мав ані найменшого сумніву в достовірності ваших показань, слід передавати не просто цифри споживання, а фотофіксацію показань лічильника на те число, якого ви їх передаєте.
"Для врегулювання питань щодо показань лічильника Ваш Оператор ГРМ проводить інвентаризацію, в ході якої буде здійснюватися фотофіксація поточних показань. За її результатами показання лічильників будуть відповідати фактичним", - написали у відповідь на претензію клієнта щодо зайвих нарахувань і переплати за газ.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Але трапляється, що особливо спритні клієнти передають фото, зроблене на кілька днів, а той на кілька тижнів раніше, аби таким чином занизити обсяги споживання газу. Щоб у газорозподільчої компанії (облгазу) не виникало сумніву в достовірності ваших показань, в облгазі пропонують застосувати "геніальний" доказ того, що вони датовані певним днем.
"Для коригування показань необхідно зафіксувати фактичні показання за допомогою камери, приклавши до лічильника газету, будь-який товарний чек про сплату, тощо (на якому відображено поточну дату). Фото з показаннями повинне бути гарної якості, чітким, в форматі JPEG, IMG або в архівному документі RAR, ZIP. Його потрібно відправити на електронну адресу [email protected]", - розтлумачили, як правильно передати показання лічильника та уникнути переплати за газ самі газовики.
Залишається, правда, питання, де можна знайти свіжу газету за потрібне число, коли практично всі громадяни дізнаються новини з телебачення та інтернету і вже давно не передплачують газет? Та й з чеком із магазину не завжди в усіх виходить, адже багато людей закуповують продукти раз чи двічі на тиждень на базарі, де взагалі ніхто ніяких чеків не дає. Є підозра, що облгази змовилися зі ЗМІ, які ще досі виходять у паперовому форматі: хтось у когось – в долі.
Нагадаємо, видання ГазПравда радить скаржитись на завищені показання лічильника в НКРЕКП.
Щоправда, у відгуках клієнти пишуть, що не завжди НКРЕКП реагує на ці скарги. Та якщо вже у вас буде фото лічильника з газетою, то Нацкомісія нікуде не подінеться - муситиме розглянути вашу скаргу.