Переплата за газ: як передати показання лічильника, щоб облгаз не зміг приписати зайвих кубометрів

Автор: Марченко Любов

Споживачі газу часто-густо скаржаться, що облгази ігнорують передані ними показники газу, приписуючи від себе зайві кубометри. Клієнти не в змозі нічого вдіяти з тими приписаними показаннями і змушені платити за те, що вони ніколи не споживали. Проте один з облгазів несподівано поділився з клієнтом лайфхаком, як можна передати показання лічильника, аби потім ніхто не мав змоги приписати зайві кубометри.

Переплата за газ: як передати показання лічильника, щоб облгаз не зміг приписати зайвих кубометрів - today.ua

Клієнт Нафтогазу поділився детальним роз'ясненням від свого облгазу, як треба передавати показання лічильника. Він зацитував відповідь свого облгазу у коментарях на Facebook-акаунті компанії Нафтогаз.

Отже для того, щоб облгаз не мав ані найменшого сумніву в достовірності ваших показань, слід передавати не просто цифри споживання, а фотофіксацію показань лічильника на те число, якого ви їх передаєте.

"Для врегулювання питань щодо показань лічильника Ваш Оператор ГРМ проводить інвентаризацію, в ході якої буде здійснюватися фотофіксація поточних показань. За її результатами показання лічильників будуть відповідати фактичним", - написали  у відповідь на претензію клієнта щодо зайвих нарахувань і переплати за газ.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Але трапляється, що особливо спритні клієнти передають фото, зроблене на кілька днів, а той на кілька тижнів раніше, аби таким чином занизити обсяги споживання газу. Щоб у газорозподільчої компанії (облгазу) не виникало сумніву в достовірності ваших показань, в облгазі пропонують застосувати "геніальний" доказ того, що вони датовані певним днем.

Переплата за газ: як передати показання лічильника, щоб облгаз не зміг приписати зайвих кубометрів

"Для коригування показань необхідно зафіксувати фактичні показання за допомогою камери, приклавши до лічильника газету, будь-який товарний чек про сплату, тощо (на якому відображено поточну дату). Фото з показаннями повинне бути гарної якості, чітким, в форматі JPEG, IMG або в архівному документі RAR, ZIP. Його потрібно відправити на електронну адресу [email protected]", - розтлумачили, як правильно передати показання лічильника та уникнути переплати за газ самі газовики.

Залишається, правда, питання, де можна знайти свіжу газету за потрібне число, коли практично всі громадяни дізнаються новини з телебачення та інтернету і вже давно не передплачують газет? Та й з чеком із магазину не завжди в усіх виходить, адже багато людей закуповують продукти раз чи двічі на тиждень на базарі, де взагалі ніхто ніяких чеків не дає. Є підозра, що облгази змовилися зі ЗМІ, які ще досі виходять у паперовому форматі: хтось у когось – в долі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, видання ГазПравда радить скаржитись на завищені показання лічильника в НКРЕКП.

Щоправда, у відгуках клієнти пишуть, що не завжди НКРЕКП реагує на ці скарги. Та якщо вже у вас буде фото лічильника з газетою, то Нацкомісія нікуде не подінеться - муситиме розглянути вашу скаргу.

Головне