Після зміни правил нарахування субсидії з 1 травня в Україні почала відбуватися масова плутанина через розбіжності з документацією. Справа в тому, що люди продовжують заповнювати старі бланки заяв, які відділи субсидії відмовляються приймати, а де скачати нові бланки, знають не всі.
Освітній омбудсмен України Сергій Горбачов на своїй сторінці в Facebook розповів громадянам, де взяти новий зразок заяви на отримання субсидії, і як правильно його заповнити.
За його словами, нові правильні бланки, затверджені 7 травня 2021 року, досі відсутні на сайті Ради. Дуже багато людей похилого віку, які найчастіше і є одержувачами субсидій, заповнюють старі форми, адже нові бланки є тільки на сайті Мінсоцполітики, і далеко не всі знають, де потрібно їх скачати.
Відмінність "нового" бланка заяви на отримання субсидії від "старого" полягає в тому, що вгорі праворуч на першій сторінці в реквізитах має бути зазначено "в редакції наказу Міністерства соціальної політики України від 7 травня 2021 року № 242". Такий само рядок повинен бути в шапці декларації про доходи, яку також подають отримувачі субсидій. Заяву та декларацію на субсидію можна подати кількома способами. Оформити допомогу можна буде протягом п'яти місяців, з травня по вересень. З 2021 року автоматичний перерахунок субсидій був скасований, і всім одержувачам виплат необхідно заново заповнювати документи і самостійно подавати їх до органів соцзахисту. Заповнені бланки можна відправити поштою на адресу органу соціального захисту населення, або відправити через електронний сервіс, який розміщений на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.
Популярні зараз
Зеленський назвав умови вступу України до НАТО
Міненерго повідомило, коли в Україні перестануть відключати світло
США передадуть додаткове обладнання для українських F-16
Водіїв дизельних автомобілів в Україні потішили гарною новиною
Раніше повідомлялося, чи можна отримати субсидію при наявності депозиту в банку.