Перехід на іншу пенсію: кого може торкнутися, і як це здійснити

Автор: Марченко Любов

Українці, за бажанням, можуть перейти з одного виду пенсії на інший. При цьому, щоб здійснити перехід на іншу пенсію, не потрібні марудні процедури і тривале очікування.

Перехід на іншу пенсію: кого може торкнутися, і як це здійснити - today.ua

Достатньо лише надати до ПФУ пакет потрібних документів, і вас переведуть на інший вид пенсії. Однак тут потрібно все ретельно зважити та прорахувати. Іноді нова пенсія може виявитися нижчою за стару.

Про це розповіло видання Napensii.

В Україні існують різні види пенсій: за віком, за вислугою років, за інвалідністю, через втрату годувальника. Багато громадян мають право на отримання кількох видів виплат, проте згідно із законом, в Україні можна отримувати лише один вид пенсії. Тому, якщо та пенсія, яку ви зараз отримуєте – не найкращий із варіантів, то її можна замінити на інший.

Популярні зараз

У Києві є житлові масиви, які мобілізація обминає: працівники ТЦК туди не навідуються, - The Guardian

Пенсіонерам нагадали про пільги

В Україні почали модернізувати БТР-60, отримані від Болгарії

В Україні з'явиться екстремальний Nissan X-Trail

Для цього потрібно подати заяву до Пенсійного фонду, підкріпивши її відповідними документами. Документи для всіх випадків переходу на іншу пенсію знадобляться такі:

Перехід на іншу пенсію: кого може торкнутися, і як це здійснити

  • оригінал паспорта;
  • оригінал та копія ідентифікаційного коду заявника;
  • оригінал трудової книжки;
  • оригінал диплома, якщо навчався на денному відділенні;
  • оригінал військового квитка, якщо особа проходила військову службу або довідку військових комісаріатів, військових частин та установ системи Міноборони, МВС, МНС, Мінінфраструктури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Держспецзв'язку, Держприкордонслужби, Державної служби;
  • за бажанням довідка про заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців до 01 липня 2000 року;
  • довідка про проходження військової служби, нараховані суми грошового забезпечення та сплачені страхові внески, у разі якщо за період з 01 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні відомості, необхідні для призначення пенсії військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового та начальницького складу.

Рішення про перехід має бути ухвалене протягом 10 днів після того, як ви подали заяву з усіма необхідними документами. Якщо поданих документів вистачає, то в Пенсійному фонді розглядають усі ваші дані та здійснюють перерахунок пенсії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому виплату нової пенсії проводять не пізніше ніж через місяць після того, як було ухвалено рішення щодо переходуна іншу пенсію згідно із заявою.

Нагадаємо, в Україні запроваджують базовий пенсійний дохід. Пенсійні виплати українців, які мають повний стаж роботи, підтягуватимуть до мінімальної межі за допомогою вікових доплат.