Українцям розповіли, що буде з їхніми накопичувальними пенсіями, якщо вони не встигнуть використати всю накопичену ними суму. У такому випадку їхня пенсія дістанеться спадкоємцям.
Про переваги накопичувальної пенсії розповіла в інтерв'ю одному з українських ЗМІ голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.
За словами Третьякової, накопичувальна пенсія може стати українцям панацеєю від злиденної старості. Солідарної пенсії, яку зараз отримують літні українці, з кожним роком вистачатиме дедалі менше. Причина – у масовій тіньовій зайнятості наших громадян та в демографічних викликах, які стоять перед українцями. Через старіння нації працездатних українців стає дедалі менше. А отже, відрахування, які платяться до солідарного Пенсійного фонду, із кожним роком знижуватимуться. У такій ситуації накопичувальна пенсія може стати запорукою забезпеченої старості. Тому Галина Третьякова радить усім українцям, яким ще немає 40, подбати про власні накопичення на старість.
"Солідарний рівень - це лише підстраховка на випадок, якщо людина все втратила. Більшість демократичних країн дає можливість людям накопичувати. У результаті пенсійної реформи українці також накопичуватимуть", - зазначила Третьякова.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Депутатка також запевнила громадян, що навіть у разі їхнього передчасного відходу (і таке, на жаль, може статися) накопичені ними заощадження перейдуть спадкоємцям: або за прямим спадкуванням, або за заповітом власника накопичувального рахунку.
"Причому є два механізми використання цих коштів: або для негайного використання, або для пенсійного забезпечення спадкоємця", - пояснила Третьякова.
До речі, вже у 2022 році уряд має намір створити Уповноважений пенсійний фонд, до якого спочатку надходитимуть гроші на накопичувальні рахунки працівників. Їх відкриють для кожного найманого працівника віком не старше 55 років. Гроші на ці рахунки надходитимуть частково з держбюджету та частково з єдиних соціальних внесків громадян (ЄСВ).
Нагадаємо, фахівці підрахували, скільки грошей потрібно відкладати, щоби накопичити мільйон до старості.