Пенсія у 55 років: чоловікам розповіли, коли вони можуть вийти на заслужений відпочинок раніше за жінок

Торік завершився 10-річний перехідний період, протягом якого жінкам збільшували вік виходу на пенсію з 55 до 60 років. Тепер і чоловіки, і жінки виходять на пенсію у 60 років. Проте, є кілька категорій громадян, які мають право вийти на пенсію достроково. Зокрема, пенсія в 55 років може стати реальністю для деяких чоловіків, які мають певний стаж шкідливих робіт.

Пенсія у 55 років: чоловікам розповіли, коли вони можуть вийти на заслужений відпочинок раніше за жінок - today.ua

Про те, в якому разі чоловік має право на пенсію у 55 років, розповіло профільне видання napensii.

За чинним законодавством, вийти на пенсію у 55 років чоловік має право у тому випадку, якщо у нього є 12 років і 6 місяців стажу на шкідливих роботах за так званим Списком №2. При цьому загального стажу роботи у нього має бути не менше 30 років. Пенсія у 55 років: чоловікам розповіли, коли вони можуть вийти на заслужений відпочинок раніше за жінок Проте для того, щоб вийти на пенсію раніше, ніж у 60 років, чоловікові не обов'язково мати весь "шкідливий" стаж цілком. Досить і його половини, аби розпочати зворотний відлік пенсійного віку.

Отже, за наявності 6 років і 3 місяців "шкідливого" стажу, пенсійний вік скорочуватиметься на 1 рік за кожні 2 роки і 6 місяців такої роботи.

Нагадаємо, Укрпошта почала виплачувати пенсії за квітень ще в останніх числах березня. Першими стали приносити виплати мешканцям областей, які розташовані в зоні бойових дій.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua