Today.ua

Пенсія буде вищою на 10%: українцям розповіли, хто може розраховувати на щомісячну надбавку

Українці, які мають статус почесних донорів, можуть розраховувати на надбавку до щомісячних виплат. Розмір цієї надбавки становить 10% прожиткового мінімуму. Якщо при цьому пенсіонер має ще й наднормативний стаж роботи, то його пенсія може бути значно вищою, ніж у його ровесників, які отримували таку саму зарплату, проте не мають цих переваг.

Про це розповіло профільне видання napensii, показавши, яку щомісячну надбавку може отримувати жінка, що має 51 стаж роботи і звання Почесного донора.

Наднормативним вважається стаж роботи понад 30 років для жінок та понад 35 для чоловіків. Однак у конкретному прикладі наднормативним буде вважатися стаж, який перевищує 20 років, адже для старших пенсіонерів діють інші нормативи (20 і 25 років). Отже жінка заробила 31 рік наднормативного стажу. Один рік наднормативного стажу "коштує" 1% прожиткового мінімуму для людей непрацездатного віку. Таким чином, із грудня нинішнього року надбавка за рік понаднормативного стажу становить 19,34 гривні. А для пенсіонерки, яка має 31 рік такого наднормативного стажу, щомісячна надбавка за нього становитиме 599,54 гривні.

Крім цього жінка отримує надбавку як Почесний донор. Ця надбавка істотніша, ніж за рік наднормативного стажу. Вона становить 10% від офіційного прожиткового мінімуму, встановленого в Україні. Тут береться за основу не прожитковий мінімум для людей похилого віку, а середній для всіх вікових груп. Наразі він дорівнює 2393 гривні. Отже, 10% від нього дорівнюватимуть 239,3 гривні.

Саме таку щомісячну надбавку сплачують Почесним донорам. Таким чином, конкретна жінка з грудня отримуватиме щомісячну надбавку до пенсії у розмірі 838,84 гривні.

Наступного разу розмір цієї надбавки переглянуть у липні 2022 року, коли прожитковий мінімум у країні знову збільшать.

Нагадаємо, протягом трьох років, із січня 2020 року до грудня 2022 року, розмір середньої пенсії в Україні зросте у півтора рази.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ