Today.ua

Пенсії та інші соцвиплати в Україні планують скоротити на 10 мільярдів: Шмигаль розкрив план уряду

Витрати на пенсії, субсидії та інші соціальні виплати вже з наступного року планують скоротити на 10 мільярдів гривень на рік. Однак ті громадяни, які дійсно потребують соціальної допомоги, зможуть отримувати від держави вищі виплати.

Такими планами поділився у своєму Facebook прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За словами прем'єра, таке "перепланування" соцвиплат вдасться впровадити завдяки остаточній і повній діджіталізаціі соціальної сфери. Цифрові технології активно впроваджувались у сферу державного управління, в тому числі і соціальну сферу, вже кілька років. Однак досі вони мали характер розрізнених сервісів. А незабаром їх об'єднають в загальну систему.

Денис Шмигаль каже, що вже з 2022 року в Україні почне повноцінно працювати Єдиний соціальний реєстр, який об'єднає в собі десяток розрізнених реєстрів, що діяли раніше в соціальній сфері.

"До реєстру ввійдуть усі види соціальних виплат від пенсій і субсидій до виплат по малозабезпеченості та допомоги по безробіттю. Також до нього будуть включені 125 адміністративних послуг соціального характеру. Вперше на практиці ми реалізуємо принцип єдиного соціального вікна для кожної людини, зручного і позбавленого корупції" , - розповів прем'єр.

Втім, впровадження такого реєстру не тільки полегшить громадянам процес оформлення соцдопомоги, але також і дозволить тотально контролювати всі соцвиплати, які призначаються в країні. Це дозволить уникнути їхнього дублювання, а також уникнути необгрунтованого їх призначення, говорить глава уряду.

"За підрахунками аналітиків, після повноцінного запуску реєстру держава буде економити на соціальних виплатах більше 10 млрд грн щорічно. Ці кошти будуть отримані завдяки підвищенню адресності виплат та ліквідації різних зловживань", - зізнався Шмигаль.

Завдяки такій економії можна буде здійснити "переадресацію" соціальних виплат, щоби дати більше допомоги тим, хто її дійсно потребує, ділиться планами прем'єр.

Втім, що стосується підвищення виплат нужденним, то це гіпотетична можливість, адже така ідея може не сподобатися МВФ, від якого Україна хоче отримати черговий кредитний транш. Тому перед урядом стоїть завдання скоротити дефіцит бюджету. А це означає, що соцвиплати також будуть скорочувати. Адже тільки на таких умовах МВФ погоджується дати Україні гроші в борг.

Нагадаємо, на кінець 2022 року сумарний держборг України складе 3,1 трильйона гривень. А на кожного українця припадатиме 75 тисяч гривень держборгу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ