Пенсії в Україні поки що можуть отримати не всі: у Мінсоцполітики розповіли деталі

В Україні, незважаючи на війну, поки що вдається виплачувати пенсії. Громадянам не зсували строки виплат і не зменшували їхніх розмірів. Водночас, є певна категорія українців, які поки що не можуть отримати свої пенсії. Для них Мінсоцполітики передбачило окремий механізм виплат, який почне діяти за певних умов.

Пенсії в Україні поки що можуть отримати не всі: у Мінсоцполітики розповіли деталі - today.ua

Це стосується жителів тимчасово окупованих територій або територій, які опинились у тимчасовому оточенні. Коли та як вони зможуть отримати свої пенсії, розповіла Міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Для таких людей передбачено особливий механізм виплат. Поки що гроші ніяк не можуть "дістатись" до них, і, природно, поки вони свої пенсії не отримують. Проте нарахування все одно будуть проводитись. Гроші надходитимуть на їхні рахунки. Для цього Укрпошта, яка раніше займалася виплатами пенсій цим громадянам, має надати до Пенсійного фонду інформацію про ті території, на яких вона поки що не може виконувати своїх функцій. На основі цієї інформації сформують списки одержувачів пенсій та соціальних виплат, яким наразі неможливо доставити їхні гроші. Пенсії в Україні поки що можуть отримати не всі: у Мінсоцполітики розповіли деталі Далі громадяни, які потрапили до цих списків, зможуть отримати свої пенсії в будь-якому відділенні Ощадбанку, що працює. Природно, що такі відділення розташовані на території, вільній від окупантів. Для того, щоб отримати свою пенсію, потрібно мати при собі паспорт і довідку з ідентифікаційним кодом.

Гроші не пропадуть, навіть якщо пенсіонери не можуть їх вчасно забрати

При цьому, звісно, далеко не всі громадяни зможуть регулярно вибиратися з окупованої території, щоб отримати свої виплати. Проте їм не варто непокоїтися: їхні гроші нікуди не пропадуть, вони акумулюватимуться на рахунку. У такому разі вони зможуть отримати всю свою пенсію, щойно зуміють вибратися із зони окупації на "велику землю". Або ж Укрпошта доставить їм усі гроші, що накопичилися, після звільнення їхньої територій від загарбників.

Нагадаємо, незважаючи на війну, в Україні зростає середня пенсія. У ПФУ розповіли, на скільки вона стала вищою.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua