Пенсії в поточному році будуть підвищувати ще двічі: кому повинні додати

Протягом 2021 року урядом заплановано п'ять етапів підвищення пенсій. При цьому три етапи вже відбулися. За решту сім місяців, пенсії українцям повинні підвищити ще двічі. Багатьох пенсіонерів ці два етапи вже не торкнуться, однак на деяких ще чекають приємні моменти.

Пенсії в поточному році будуть підвищувати ще двічі: кому повинні додати - today.ua

З липня в країні буде підвищено прожитковий мінімум. А разом з ним виростуть і пенсії, які до нього прив'язані. Зокрема, йдеться про максимальну і мінімальну пенсії. Вони дорівнюють, відповідно, десяти і одному прожитковому мінімуму для непрацездатних осіб.

На сьогодні він становить в Україні 1 769 гривень. Відповідно, такий самий і розмір мінімальної пенсії, а максимальна дорівнює 17 690. З липня ПМ виросте до 1 854 гривень. Таким чином, мінімальна пенсія стане 1 854, а максимальна - 18 540 гривень.

Пенсії в поточному році будуть підвищувати ще двічі: кому повинні додати У липні також планують ще одне підвищення пенсій. Причому воно раніше не передбачалося. Уряд хоче хоч трохи підняти виплати громадянам, які вийшли на пенсію у 2019-2020 роках. Таких налічується близько півмільйона. Для них не передбачена індексація пенсій. І все ж, у Мінсоцполітики вирішили підняти усім виплати на 100 гривень.

"Ми плануємо провести наступний перерахунок державних виплат вже в липні 2021 року. Йдеться про дві програми. Одна з них буде безпосередньо пов'язана з ростом прожиткового мінімуму. Що стосується другої програми, вона абсолютно нова. Ми зайнялися аналізом списку громадян, яким повинна бути проіндексована пенсія. До нього не потрапили приблизно п'ятсот тисяч українців. В основному, це люди, що вийшли на заслужений відпочинок в 2019 і 2020 роках", - повідомила глава Мінсоцполітики Марина Лазебна.

Ще один етап підвищення пенсій буде у жовтні. Тоді обіцяють підвищити виплати українцям старше 75 років. Їм мають намір щомісяця доплачувати по 400 гривень. Таким чином, мінімальна пенсія громадян у віці 75 + років становитиме 2500 гривень.

Нагадаємо, в Раду внесли законопроект, за яким вже з наступного року мінімальна пенсія повинна стати вдвічі вище, ніж вона є зараз.

ДЖЕРЕЛОhvylya