Пенсії у 2022 році фактично стануть нижчими: прем'єр Шмигаль пояснив, чому так вийшло

Незважаючи на обіцяне підвищення соціальних стандартів, уряд не заклав до бюджету наступного року реальних цифр для виконання цієї обіцянки. І зарплати, і пенсії зростатимуть повільніше за інфляцію в країні. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що суттєво підвищити виплати громадянам поки що неможливо.

Пенсії у 2022 році фактично стануть нижчими: прем'єр Шмигаль пояснив, чому так вийшло - today.ua

Уряд останнім часом буквально вуха продзижчав українцям очікуваним підвищенням соціальних стандартів. Зокрема, багато платежів вирішили "відв'язати" від прожиткового мінімуму (ПМ) лише заради того, щоб цей мінімум суттєво підвищити. А якби виріс ПМ, то й пенсії українців також суттєво могли бb зрости. Однак цього не сталося.

Так, протягом 2022 року прожитковий мінімум для осіб непрацездатного віку (фактично для пенсіонерів) зросте з 1934 до 2093, тобто фактично лише на 159 гривень. А тим часом, за розрахунками Мінсоцполітики, вже зараз пенсіонеру потрібно на місяць мінімум 3692 гривні. Причому до цієї суми не входить різноманітне харчування, а також оплата послуг інтернету та мобільного зв'язку.

Однак якщо навіть зосередити увагу не на тих, хто отримує мінімальну пенсію (а вона дорівнює ПМ), то й становище решти пенсіонерів також залишається незавидним. Причому наступного року воно стане ще гіршим. Пенсії у 2022 році фактично стануть нижчими: прем'єр Шмигаль пояснив, чому так вийшло Так, згідно із законом, мінімальна пенсія для громадян віком від 65 років, які виконали необхідну умову за страховим стажем (30/35 років – жінки/чоловіки), має становити 40% від мінімальної зарплати. 2022 року мінімальна зарплата зросте лише на 200 гривень: з 6500 до 6700. Це становить лише 3%, тоді як інфляція прогнозується на рівні 5-7%. Неважко зробити висновок, що реальні доходи громадян як працюючих, так і непрацюючих при цьому скоротяться.

Глава уряду Денис Шмигаль виправдався за невелике підвищення мінімальної зарплати

Для суттєвішого зростання мінімальної зарплати потрібен економічний фундамент, а його немає. Підвищувати зарплати некотрольовано лише тому, що так комусь хочеться, не можна, каже прем'єр-міністр.

"Якщо неконтрольовано підвищувати мінімальну заробітну плату – це доволі великий ресурс, який матиме великий вплив на монетарну політику. Це може розкрутити інфляцію до гіперстану", – пояснив прем'єр.

Тому якщо стримувати зростання зарплати, то зменшиться попит на товари, і виробники будуть змушені знижувати їхню вартість, пояснює прем'єр.

Але при цьому багато виробників скаржаться, що через високі ціни на сировину та енергоносії, їм і так уже нікуди знижувати ціни на свою продукцію. Інакше вона буде нижчою за собівартість.

Таким чином, зниження купівельного попиту може призвести до згортання вітчизняного виробничого сектору, який і так ледве виживає. Отже, база оподаткування, і зокрема база, з якої надходять відрахування до Пенсійного фонду, ще більше скоротиться.

Нагадаємо, українцям розповіли, що чекає на тих громадян, які не мають мінімального страхового стажу. Вони взагалі залишаться без пенсії.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel