Пенсії українців опинилися під загрозою: в бюджеті Пенсійного фонду розростається діра

Пенсії за травень будуть виплачені українцям у повному обсязі і відповідно до графіку - запевнили у Пенсійному фонді України. Тим часом, згідно з його ж інформацією, дефіцит ПФУ стає дедалі більшим.

Пенсії українців опинилися під загрозою: в бюджеті Пенсійного фонду розростається діра - today.ua

Так, за чотири перші місяці року, з січня по квітень, витрати Пенсійного фонду України склали 167,2 млн гривень, тоді як доходи - лише 159,6 млрд. При цьому ПФУ зібрав власних грошей 103,5 млрд, решту 56,1 млрд надійшли з державного бюджету.

Причому, як наголошується в інформації, для наповнення Пенсійного фонду було залучено всі джерела надходжень. Однак, незважаючи на труднощі з наповненням, в ПФУ запевнили, що все травневі пенсії будуть виплачені вчасно і повністю. Пенсії українців опинилися під загрозою: в бюджеті Пенсійного фонду розростається діра Зараз фінансування травневих пенсій триває. Так, 11 травня було направлено 2,2 млрд гривень на виплати пенсіонерам. А взагалі з початку травня вже виплачено пенсій на суму 18,1 млрд.

Що при цьому буде з пенсіями в червні, поки невідомо. Ймовірно, їх також будуть намагатися не затримувати. Однак, де брати при цьому гроші на виплати, і чи не призведе це до подальшої емісії гривні, невідомо.

Тим часом, деякі етапи підвищення пенсій, які планувалися ще на початку нинішнього року, вже були переглянуті. Зокрема, не буде запланованого раніше в липні підвищення пенсій для громадян старше 75 років. Раніше таке підвищення відбулося для 80-річних українців. А ось 75-річним доведеться ще три місяці почекати: їм підвищення перенесли з липня на жовтень 2021 року.

Нагадаємо, в Раду внесли законопроект, яким передбачається дворазове підвищення пенсійних виплат громадянам. Однак джерело підвищення пенсій автори законопроекту не вказують.

ДЖЕРЕЛОhvylya