Пенсії, тариф на електроенергію і тарифи на тепло: що змінилося в Україні з початку жовтня

В Україні з 1 жовтня змінився тариф на електроенергію, стануть іншими тарифи на тепло і зростуть пенсії.

Пенсії, тариф на електроенергію і тарифи на тепло: що змінилося в Україні з початку жовтня - today.ua

Тариф на електроенергію для населення уряд вирішив знизити. З 1 жовтня побутові споживачі, які витрачають на місяць не більше 250 кВт-годин, зможуть оплачувати електроенергію за ціною 1,44 грн / кВт-год. Експерти кажуть, що за таким тарифом зможуть оплачувати електрику близько 80% українських сімей. Адже у більшості громадян місячне енергоспоживання не перевищує заповітного порога у 250 кВт-год.

Для решти 20% нічого не зміниться. Вони будуть і надалі оплачувати електрику за тарифом 1,68 гривні за кіловат. Причому, за такою ціною будуть оплачуватися всі спожиті кіловати, а не лише ті, які перевищать встановлений поріг у 250.

Що стосується тарифів на опалення, то тут поки остаточної ясності немає. Кожен день приносить нові відомості. Тим більше, що єдиного алгоритму у формуванні тарифів на тепло і гарячу воду тепер у державі не буде. З наступного опалювального сезону (який почнеться вже із середини жовтня) тарифи на тепло і гарячу воду будуть формуватися на місцях. Підприємства ТКЕ також самі вирішуватимуть, у кого їм брати газ для своїх потреб. Пенсії, тариф на електроенергію і тарифи на тепло: що змінилося в Україні з початку жовтня При цьому більшість підприємств ТКЕ вже уклали трирічні договори про постачання газу з компанією Нафтогаз. Компанія Нафтогаз зобов'язується постачати їм газ на виробництво тепла і гарячої води для потреб населення по 7,42 гривні за кубометр. При цьому в липні 2022 і в липні 2023 ця вартість буде проіндексована відповідно до індексу інфляції.

Слід зауважити, що це ціна без транспортування газу. Із транспортуванням буде дорожче. І звичайно, навіть при такій прийнятній ціні тарифи на тепло повинні були вирости порівняно з торішніми, принаймні, у півтора рази.

Однак в останній день вересня мери міст України підписали тристоронній меморандум із Нафтогазом та урядом щодо стабільності цін на тепло і гарячу воду у прийдешньому опалювальному сезоні.

"Ми розуміємо, що бюджети частини громад не зможуть повною мірою самостійно покривати частину витрат підприємств теплопостачання для забезпечення їхньої безперебійної роботи і незмінності тарифів. Тому з боку держави передбачається субвенція громадам з незадовільним індексом податкоспроможності вже з четвертого кварталу цього року", - заявив прем'єр єр-міністр Денис Шмигаль.

Для того, щоб місцеві громади могли утримувати тарифи на тепло і гарячу воду незмінними, держава передасть їм частину податкових надходжень. Згідно з умовами меморандуму, Нафтогаз буде відпускати підприємствам ТКЕ газ за такою ціною:

  • на виробництво тепла і гарячої води для побутового сектору - по 7,4 грн за кубометр;
  • для потреб бюджетних закладів - по 13,6 грн за кубометр.

З жовтня також зміняться пенсії в Україні. Вони стануть вище приблизно для мільйона громадян похилого віку. Українцям у віці від 75 і більше років підвищать пенсії на 400 гривень. Таким чином, для громадян цієї вікової категорії мінімальна пенсія тепер становитиме 2500 гривень.

Однак при цьому вони повинні мати мінімальний страховий стаж: 25 років - для чоловіків і 20 років - для жінок.

Нагадаємо, при цьому тарифи на газ для населення вже вищі, ніж для інших споживачів.