У серпні на виплати пенсіонерам виділили більше грошей, ніж у липні. Різниця становила понад мільярд гривень. На пенсії знадобилося більше грошей через те, що у багатьох громадян вони зросли.
Скільки грошей було виділено на виплати у серпні, і як змінилися пенсії українців цьогоріч, розповіли у ПФУ.
З початку року середня пенсія в Україні зросла на 445,92 грн. При цьому основний приріст припав на перший квартал: у березні відбулася масштабна індексація пенсій, що дозволило їм вирости в середньому майже на 379 гривень. У другому кварталі середня пенсія стала вищою лише на 67 гривень.
При цьому після березня ще одне підвищення пенсій відбулось у липні, проте воно не було таким масштабним, як березневе. У липні зросли виплати в тих, хто отримує мінімальну та максимальну пенсії. Крім того, з липня підвищили пенсії учасникам бойових дій, яких зараз на Україні налічується близько 400 тисяч.
Популярні зараз
Раніше їхня мінімальна пенсія становила 165% від прожиткового мінімуму, а тепер її підвищили до 210% від ПМ. Таким чином, із липня мінімальна пенсія цієї категорії громадян зросла на 834 гривні. Проте свої підвищені пенсії вони почали отримувати лише із серпня. Причому в серпні їм виплатили одразу липневу і серпневу різниці.
Таким чином, у серпні на виплату пенсії знадобилося більше грошей. Якщо у липні на пенсії було направлено 50,2 млрд гривень, то в серпні вже 51,4 млрд. грн.
Тож із початку року середня пенсія в Україні зросла на 11,2%. При цьому офіційний рівень інфляції становив 17,4%. Тобто приріст пенсії, звісно, суттєво відстає від показника інфляції, а тому реальний розмір пенсії падає.
Нагадаємо, близько 3 млн українців, які перебувають на окупованих територіях, не можуть отримати свої виплати. При цьому, якщо пенсіонер не звертається за грошима понад півроку, ПФУ припиняє йому виплати. Але як тільки він опиниться на підконтрольній території та пройде верифікацію, всі накопичені гроші йому віддадуть.