Пасажири Укрзалізниці зможуть необмежено користуватися супутниковим інтернетом від Starlink

Автор: Марченко Любов

До кінця 2023 року компанія Укрзалізниця має намір обладнати супутниковим інтернетом від Starlink усі потяги Інтерсіті. Пасажири цих поїздів зможуть у дорозі необмежено користуватися Wi-Fi на усьому маршруті.

Пасажири Укрзалізниці зможуть необмежено користуватися супутниковим інтернетом від Starlink - today.ua

Таку приємну новацію анонсував голова Укрзалізниці Олександр Камишин.

Укрзалізниця провела таємне тестування обладнання Starlink на одному з маршрутів та переконалася в тому, що супутниковий інтернет має ширший спектр застосування, ніж вважає західний користувач, який звик діяти суворо за інструкцією.

Взагалі, автори технології Starlink акцентують увагу на тому, що їхнє дітище розраховане на прийом зв'язку в стаціонарному режимі. Проте Укрзалізниця випробувала його під час руху. Причому випробування тривали на різних відрізках маршруту протягом 100 днів. Як з'ясувалося в ході випробувань, Starlink чудово справляється зі своєю функцією і в русі. Випробувачам вдалося досягти сталого зв'язку від нього майже на 97% шляху.

Популярні зараз

В Україні незабаром зростуть ціни на автомобілі

В Україні запроваджують кардинально нові правила видачі та продовження лікарняних

В Україні тариф на воду для побутових споживачів перевищив 100 гривень

В Україні очікується гострий дефіцит овочів через аномальну спеку: “Це катастрофа“

"Ми партизанськими методами обладнали "Старлінками" один поїзд "Інтерсіті" і катали його на різних маршрутах понад 100 днів", - повідомив Камишин.

Пасажири Укрзалізниці зможуть необмежено користуватися супутниковим інтернетом від Starlink

Він також додав, що співробітники Укрзалізниці успішно провели сеанс відеозв'язку між ним та віце-прем'єр-міністром Михайлом Федоровим. Камишин зв'язувався з ним із поїзда, і все пройшло чудово.

Starlink тестували на маршруті Київ-Харків. При цьому випробування показали такі параметри:

  • доступність інтернет-зв'язку на маршруті – 96,7%;
  • швидкість передачі – до 100 Мбіт/с (у середньому 65,7 Мбіт/с).

"У SpaceX стверджували, що "Старлінки" потрібно використовувати лише у фіксованому місці. Але... термінали працюють і під час руху. Тому зараз ще більш активно впроваджуємо прогресивні ідеї та шукаємо нестандартні застосування", - прокоментував результати тестування голова Мінцифри Михайло Федоров.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Після таких випробувань у співробітників Укрзалізниці не залишилося сумнівів: інтернет від Starlink – саме те, що допоможе пасажирам Укрзалізниці приємно скоротити час у дорозі. Таким чином, вже до кінця нинішнього року компанія має намір оснастити системами супутникового інтернету від Starlink усі потяги Інтерсіті.

Нагадаємо, Укрзалізниця розповіла про те, як зміняться ціни на квитки у 2023 році.