Опалювальний сезон: українцям порадили, як зігрітись, якщо в будинку відключили тепло

Автор: Марченко Любов

Схоже на те, російський агресор не припинить ракетних атак на енергетику нашої країни. Отже, українцям, які вже випробували на собі відсутність електрики та перебої з водою і теплом, потрібно бути готовими до більш тривалих періодів без води та будь-яких енергоносіїв. Ми повинні навчитися жити в опалювальний сезон без опалення, навчитись генерувати тепло, а також зберігати його в умовах повного холоду.

Опалювальний сезон: українцям порадили, як зігрітись, якщо в будинку відключили тепло - today.ua

Як зігрітися та як зберегти тепло, розповів українцям досвідчений спортивний турист Борис Крімер.

Є кілька простих і, водночас, дієвих способів залишатися в теплі.

Рух

Досвідчені туристи знають, що найефективніший спосіб розігріти тіло - це змусити його рухатися. Якщо ви відчуваєте, що замерзаєте, починайте рухатися. Швидка ходьба, зарядка, підйом сходами в під'їзді вгору, рубка дров - все це способи зігрітися. Звичайно, може бути просто ліньки рухатися. В умовах, коли тіло сковує холод, хочеться згорнутися "у клубок", аби зберегти хоч залишки тепла. Цього не можна робити в жодному разі. Якщо ви мобільні і не позбавлені можливості рухатися, то обов'язково слід зігріватися рухом.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

"Це фізично може бути важко або ліньки, але це допомагає розігрітися організму. Туристи добре знають, якщо холодно, то треба порубати дрова - і стає краще. Лягати спати також обов'язково після зарядки, якщо немає варіантів опалення", - розповів Крімер.

Багатошаровий одяг

Краще кілька шарів тонкого одягу, ніж одна товста річ. При цьому бажано, щоб одяг щільно не обтягував тіло, але й не бовтався на вас, як на вішалці. Звичайно, краще використовувати одяг із натуральних волокон. Але якщо немає такої можливості, то потрібно, щоб хоча би нижній шар, який прилягає до тіла, був з натуральної (бажано бавовняної) тканини, а далі вже можна згори утеплюватися вовною, флісом та одягом з інших теплих тканин.

Засипати в одязі та з розігрітим тілом

Звичайно, у верхньому одязі ви навряд чи заснете, але теплі трикотажні речі, які не сковуватимуть ваших рухів уві сні, якраз підійдуть. Лягати спати краще розігрітим, як уже радив фахівець. Якщо немає спального мішка, який якраз дуже був би в тему, то потрібно загорнутися в теплу ковдру так, щоби не залишити жодної щілини для проникнення холодного повітря. При цьому, якщо є така можливість, то можна набрати в пластикову пляшку гарячої води (не окропу, а просто гарячої, тому що від окропу пластик "скускужиться") і покласти пляшку до ніг.

Опалювальний сезон: українцям порадили, як зігрітись, якщо в будинку відключили тепло

Дуже непогано спати вдвох. Тоді ви зігріватимете один одного. Крім того, гарною "грілкою" може бути пухнастий домашній улюбленець, який і вас зігріє, і зігріється сам поряд із вами.

"Інші люди чи тварини є джерелом тепла, тобто спати разом тепліше, ніж спати окремо", - порадив турист.

Дуже важливо тримати ноги в теплі. Якщо у вас теплі ноги, то ви не відчуватимете холоду. Тому краще запастися кількома парами теплих шкарпеток і одягати їх, дотримуючись принципу багатошаровості, як і в одязі. Але це, якщо ви знаходитесь у квартирі. На вулицю багато шкарпеток не вдягнете, бо для цього знадобиться взуття на три розміри більше. Тому для прогулянок краще запастися не слизьким і в міру вільним взуттям, яке не стискатиме ногу.

А загалом, під час прогулянки, чим швидше ви будете рухатись, тим менше у вас шансів замерзнути.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Дуже корисна річ – термос

Якщо у вас його немає – не пошкодуйте грошей і купіть. Гаряча вода з термоса допоможе вам зігрітися і відчути хоч ненадовго приємне тепло.

Нагадаємо, українцям також дали пораду, як уповільнити горіння дров у грубці, не втративши при цьому тепла.