Опалювальний сезон: комунальники почали зливати воду з труб через настання морозів

Нинішній опалювальний сезон для деяких городян із самого початку став випробуванням на міцність. Так, без опалення у зимову холоднечу залишилися мешканці багатоповерхівок у Краматорську Донецької області. Тамтешні комунальники були змушені злити воду з опалювальних систем через проблеми з електроенергією.

Опалювальний сезон: комунальники почали зливати воду з труб через настання морозів - today.ua

Голова Краматорської військової адміністрації Олександр Гончаренко у своєму Facebook повідомив, що це вимушений захід, і що комунальники роблять усе можливе, щоб якнайшвидше подати тепло в домівки містян.

"Ситуація не проста. У зв'язку з перебоями електроенергії та мінусовою температурою повітря, щоб уникнути заморожування комунікацій, довелося спустити воду в системі опалення 370 багатоквартирних будинків", - повідомив мер учора ввечері 5 грудня.

Опалювальний сезон: комунальники почали зливати воду з труб через настання морозів

При цьому він висловив сподівання, що на ранок 6 грудня вже буде позитивний результат. Проте, як стало очевидно з коментарів під його публікацією, ні до ранку, ні до обіду вівторка ситуацію виправити не вдалося. Краматорці, як і раніше, сидять у квартирах без світла, тепла та газу.

"Пішла друга доба як у місті відсутнє опалення і 15 годин як автор даної публікації обнадіяв міське населення в ранковому позитивному результаті 6 грудня цього року", - пише один із городян.

При цьому слід сказати, що жителів Краматорська ще з осені попереджали, що на їхнє місто чекає важка зима і просили евакуюватися в інші регіони. Проте виїхали далеко не всі. І ось тепер черговий ракетний обстріл призвів до того, що місто залишилося не лише без світла, а й без тепла. У Краматорську сьогодні температура -10 градусів, пишуть його мешканці.

Опалювальний сезон: комунальники почали зливати воду з труб через настання морозівОпалювальний сезон: комунальники почали зливати воду з труб через настання морозів

На жаль, нині в Україні від такого сценарію не застрахований жодний населений пункт. Так, київський градоначальник Віталій Кличко попередив мешканців столиці, що при затяжному блекауті, якщо температура повітря опуститься до мінусових значень, комунальники будуть змушені злити воду із систем опалення. Тоді відновити опалення до весни буде дуже важко.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua