Today.ua

Відключення електрики: що робити, щоб побутова техніка не згоріла від стрибка напруги

Українці звикають жити із непостійною подачею електроенергії. У жовтні через атаки на енергетичну інфраструктуру відключення електрики в багатьох населених пунктах стали щоденними. І, на жаль, моменти, коли струм знову з'являється у дротах, можуть бути небезпечними для техніки, яка підключена до мережі. У момент відновлення електрики побутова техніка може згоріти.

Про це розповів у коментарі 24 каналу голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

У момент включення електрики напруга в електромережі може бути не 220 Вольт, а набагато вищою. При цьому побутова техніка, яка розрахована на нормальну напругу, наражається на ризик і може згоріти, каже експерт.

"Це може статися після того, як у вас відключили електроенергію, а потім подали її до будинку. І при подачі не завжди вона йде на рівні 220 Вольт", - каже Попенко.

Він переконався у цьому на особистому досвіді. Днями в нього відключили світло, як і в багатьох українців. А коли електрику знову дали, то відсікач (реле), який він завбачливо встановив на вході в холодильник, зафіксував стрибок напруги до 350 Вольт.

"Тобто якщо б у мене не стояли відсікачі, то вся техніка могла би погоріти при таких перепадах напруги в мережі. На кожен вхід у мене стоїть окремий регулятор", - поділився експерт.

Олег Попенко радить усім придбати такі реле, які автоматично відключатимуть прилад від мережі, якщо в ній виникає небезпечний стрибок напруги. Причому варто поставити окреме реле на кожен дорогий побутовий прилад. Тоді йому не будуть страшні перепади напруги.

Нагадаємо, з понеділка, 31 жовтня, в Україні переходять від аварійних відключень електроенергії до планових. Графіки планових відключень обленерго обіцяють зробити загальнодоступними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ