З того часу, як в Україні почалися масові обстріли об'єктів енергетичної інфраструктури, відключення електроенергії стало, на жаль, звичним явищем. При цьому багато громадян помітили очевидну несправедливість: у деяких будинках світло майже не відключають, тоді як в їхньому будинку, розташованому по сусідству, воно з'являється лише по кілька годин на добу.
У компанії ДПЕК роз'яснили, чому так відбувається, і що жодної "зради" у цьому немає.
З недавнього часу багато українців несподівано усвідомили, що вечеря при свічках – не така вже й романтика. Особливо коли альтернативи їй немає. І звичайно, сидіти весь вечір у пітьмі, тоді як у будинку навпроти яскраво горить світло, і люди сидять біля телевізорів – не найрадісніше заняття. Причому у графіку планових відключень сусідній будинок також вказано, а світло в ньому не вимикають. Така ситуація у ці дні спостерігається нерідко. І незмінно це викликає подив і досаду на "темній" стороні.
"Цікавить, чому до одних будинків застосовують екстрені відключення, а сусідні будинки перестали вимикати взагалі, хоча вони у графіку перелічені і раніше вимикали", - запитує киянка у коментарях в акаунті ДПЕК.
Як з'ясувалося з відповіді прес-служби енергокомпанії, справа не в загадкових привілеях мешканців сусіднього будинку. Просто їм пощастило із підключенням до лінії електроживлення.
"Ми відключаємо не кожен будинок, а лінії електромереж, до яких вони підключені. Ваш будинок розташований на звичайній лінії. Будинок ваших сусідів підключений до лінії, яка живить об'єкт критичної інфраструктури (комунальні котельні та насосні станції, лікарні тощо). Під час стабілізаційних відключень такі об'єкти не відключаються – тому й у сусідньому будинку світло не зникає”, – пояснили в компанії.
Аналогічне роз'яснення надав своїм містянам і львівський мер Андрій Садовий.
Нагадаємо, під час вихідних уночі зі світлом буде вся Україна.