Відрахування на накопичувальну пенсію призведуть до зниження зарплат українців: на скільки менше будемо отримувати

Автор: Марченко Любов

Накопичувальна пенсія буде запроваджена в Україні вже з 2023 року. Кабмін визначився з тим, хто першим випробує її на собі, і скільки грошей буде йти з кожної зарплати в накопичувальний фонд.

Відрахування на накопичувальну пенсію призведуть до зниження зарплат українців: на скільки менше будемо отримувати - today.ua

Першими випробують на собі нову пенсійну систему бюджетники. Уряд виділив три категорії працівників, для яких уже з 2023 накопичувальна пенсія стане обов'язковою. Це - соціальні працівники, військові і вчителі.

Що стосується відсотка відрахувань, і хто буде їх робити, в уряду поки немає єдиної думки на цей рахунок. Ясно лише одне: половина внеску буде платитися із зарплати працівника. А ще половину будуть платити за нього або роботодавець, або держава. При цьому схиляються до того, що в сумі буде відраховуватися на накопичувальний фонд 4% зарплати. Якщо врахувати, що працівник буде вносити половину, то виходить, що його зарплата стане меншою рівно на 2%.

Ця сума начебто невелика і не дуже обтяжлива, однак скептики припускають, що такі відрахування можуть стати абсолютно марною справою. Відрахування на накопичувальну пенсію призведуть до зниження зарплат українців: на скільки менше будемо отримувати Перш за все - через те, що інфляція з'їсть всі накопичення, залишивши від них лише жалюгідні копійки. Втім, адепти накопичувальної системи говорять, що завдяки грамотному інвестуванню накопичених грошей, вдасться не лише зберегти їхню купівельну спроможність, а й примножити.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Згідно з розрахунками Мінсоцполітики, якщо протягом 35 років робити відрахування із зарплати в 15 тисяч гривень і домогтися запланованої Мінсоцполітики прибутковості заощаджень, то в старості можна отримувати понад 3 тисяч гривень на місяць. Однак, якщо робити ті ж маніпуляції з мінімальною зарплатою, то в старості вийде лише близько 1 тисячі гривень. Та й то - за умови, що маховик інфляції всі ці роки не буде розкручуватися з шаленою швидкістю, а залишиться в помірних межах - не більше кількох відсотків на рік.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом, якось усе це виглядає поки ефемерно. Очевидно, що така пенсійна система життєздатна в державах зі стабільною, майже непохитною економікою, низьким рівнем інфляції і високодохідним фондовим ринком.

Нагадаємо, якщо відрахування в накопичувальну пенсію йтимуть за рахунок податків, то це неминуче призведе до виснаження бюджету. Це визнає і сама влада.