Від українців приховують правду: тарифи на газ в Україні вже вищі, ніж у Європі

Від українців приховують правду, коли говорять, що високі річні тарифи на газ обумовлені високими цінами на газ в Європі. Насправді, тарифи на газ в Україні вже вище багатьох європейських. Про це стало відомо з результатів дослідження, оприлюдненого "Центром Разумкова".

Від українців приховують правду: тарифи на газ в Україні вже вищі, ніж у Європі - today.ua

В Україні вартість кубометра газу з транспортуванням фактично дорівнюватиме 10 гривням: 7,99+2 = 9,99.

У той же час, в інших європейських країнах вона нижче:

  • в Румунії - 6,35+2,92 = 9,27;
  • в Угорщині - 5,44+2,7 = 8,14;
  • в Латвії - 3,61+5,01 = 8,62 гривні за кубометр.

При цьому деякі облгази виставили річні тарифи на газ ще набагато вищі, ніж більшість компаній-постачальників. У трьох компаній річний тариф становив 13,5 гривні за кубометр. У них вартість газу з транспортуванням перевищує 15 гривень. Цим компаніям "Нафтогаз" запропонував купувати у нього газ за тарифом 7,96 гривні. Це дозволить їм знизити ціну на продукт, який вони пропонують своїм клієнтам. Від українців приховують правду: тарифи на газ в Україні вже вищі, ніж у Європі За словами кандидата політичних наук Дмитра Співака, у компанії "Нафтогаз" річна ціна на газ вперше буде вища, ніж була його вартість в опалювальний сезон. А літні тарифи на газ будуть у середньому вдвічі вищі, ніж тарифи минулого року. Адже, наприклад, у серпні 2020 року тариф на газ становив 3,24 гривні за кубометр без вартості доставки.

При цьому Дмитро Співак нагадав, звідки надходить газ, який споживає населення України.

"Перше - це власний видобуток, там собівартість повинна бути не більше 3 грн, і не зрозуміло, чому ми не нарощуємо виробництво власного газу, адже газ є. Друге - імпортний газ, який за номенклатурою і кон'юнктурою 2020 року має дуже хорошу ціну. Третє джерело надходження газу - це те, що знаходиться в ПСГ. А як з усього цього виходить 14 гривень? " - дивується експерт.

Нагадаємо, в "Нафтогазі" виправдалися перед клієнтами з приводу високого річного тарифа на газ. У компанії говорять, що вартість річної пропозиції формувалася під впливом високих показників на європейському ринку газу.