Today.ua

Від сосни до ялиці: у Кабміні озвучили ціни на ялинки цього року

Новий рік не за горами. І, незважаючи на війну та скрутне становище, в якому опинилася більшість громадян, українці готуються до свят. Невід'ємним атрибутом святкування є новорічна ялинка. І хоч на ринку є безліч штучних аналогів живого дерева на будь-який смак, колір та запах, ніщо не зрівняється з тією атмосферою в будинку, яку здатна подарувати натуральна ялинка. У Кабміні озвучили ціни на ялинки цього року.

Про ціни на ялинки у 2022 році повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час ефіру загальнонаціонального телемарафону.

Стартова ціна на легально заготовлені ялинки у 2022 році становить 80 грн. за метр. А максимальні ціни зафіксовано на заході України. Там за метр святкового атрибуту доведеться віддати 150 грн. Ціна залежить не тільки від регіону, але також від породи дерева та способу його заготівлі.

"Відпускна ціна державних підприємств, без урахування доставки на ярмарки, ринки стартує від 80 грн за метр. У західній Україні ціни стартують від 150 грн за метр. Все ще залежить від виду деревини. Найдешевша сьогодні – це сосна, найдорожча – ялиця" , - Каже Руслан Стрілець.

Найбільше при покупці ялинки сімейний бюджет "схудне" у мешканців Львівської, Волинської, Закарпатської, Кіровоградської та частини Запорізької області. А от якщо ви мешканець Полтавської, Житомирської, Чернігівської та Хмельницької області, то у вас є можливість заощадити трохи грошей. Адже тут зафіксовано найнижчі ціни на святкові дерева.

Руслан Стрілець зазначив, що у 2021 році обсяг реалізованих ялинок становив близько 500 тисяч одиниць. Цього року відзначається значне зниження попиту. Поки що вдалося реалізувати лише близько 167 тисяч. Проте передноворічний тиждень лише стартував, і цей показник ще може зрости.

За словами міністра, на вирощування новорічної ялинки йде від 4 до 8 років. Враховуючи великі тимчасові витрати на відновлення цього природного ресурсу, українцям слід бути екологічно свідомими та не забувати про існування штучних аналогів.

Та все ж таки, якщо ви маєте намір придбати живу ялинку, то легальність продукції можна перевірити ввівши штрих-код на платформі ЕкоСистема і на сайті yalynka.info.

Нагадаємо, експерти дали поради, як організувати новорічний стіл в умовах відключення електроенергії, і від яких страв взагалі краще відмовитися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ