Від початку року в Україні вже тричі підвищили пенсії: декому дісталася надбавка в 9 тисяч

Від початку 2021 року в Україні вже тричі підвищували пенсії. Розмір цих підвищень коливається в широкому діапазоні. Деяким дісталася надбавка лише у 67 гривень. Зате дехто з наших співвітчизників отримав щомісячну надбавку до пенсії в розмірі 9 тисяч.

Від початку року в Україні вже тричі підвищили пенсії: декому дісталася надбавка в 9 тисяч - today.ua

Перший етап підвищення пенсій стартував 1 січня. Він був пов'язаний із підвищенням мінімальної зарплати до 6 000 гривень. Через це підвищили й пенсії, які були до неї прив'язані. У травні понад 8 мільйонів українських пенсіонерів отримали індексовану пенсію. А в квітні підняли пенсію працюючим пенсіонерам - тим, у кого набігло ще 24 місяці додаткового стажу.

В цілому в Україні існує 7 видів пенсій. Звичайно, навіть у межах одного виду розмір пенсій може бути різним. Однак, якщо оцінювати за середніми показниками, то можна все ж простежити тенденцію, за яким видом пенсії отримують більше, а за яким менше виплат.

В Україні є пенсії таких видів:

  • звичайна пенсія - 3,7 тис. грн;
  • військова пенсія - 5,6 тис. грн;
  • пенсія по інвалідності - 2,8 тис. грн;
  • пенсія по втраті годувальника - 3,2 тис. грн;
  • за вислугою років - 3,4 тис. грн;
  • соціальні пенсії - 1,7 тис. грн;
  • пенсія суддів - 77,3 тис. грн.

Від початку року в Україні вже тричі підвищили пенсії: декому дісталася надбавка в 9 тисяч

Що стосується звичайної пенсії, то вона коливається в дуже широкому діапазоні: від мінімальної пенсії до максимальної. Мінімальна дорівнює прожитковому мінімуму, який нині становить 1 769 гривень. А максимальна дорівнює десяти прожитковим мінімумам - 17 690 гривень. Вище цієї позначки пенсіонер не може отримувати. Навіть, якщо він має стаж змалку і трудився на посадах із дуже великою зарплатою.

Окремо стоять пенсії суддів, які значно перевищують максимальну пенсію. Їм можна, бо вони працювали вершителями доль, і їхні виплати називають не пенсіями, а довічним утриманням.

Суддів-пенсіонерів нині в Україні налічується загалом 3 556 осіб. І їхнє довічне утримання в середньому становить 77 387,20 гривні. Отже, навіть наша злиденна держава утримує їх вельми непогано.

Причому, тільки з початку поточного року середня пенсія суддів стала більшою на 9 425 гривень. А ось колишнім військовим пощастило менше. Їхні пенсії від початку 2021 року зросли в середньому лише на 67 гривень, і тепер в середньому колишні захисники батьківщини отримують по 5 650,26 гривні.

Загалом в нашій країні налічується трохи більше 11 мільйонів пенсіонерів. Якщо порахувати середнє арифметичне з усіх пенсій по країні, то вийде виплата в розмірі 3 724,65 гривні. Найвища середня пенсія - у киян: 5,1 тисячі гривень. Найнижча - у жителів Тернопільської області: 2,8 тисячі.

Нагадаємо, приблизно двом мільйонам українців з осені перестануть приносити пенсії додому. Їм доведеться самим добиратися до місць виплат.

ДЖЕРЕЛОglavcom
Нова партнерка Олега Винника розповіла про їх перше знайомство
Олег Винник і переможниця “Х-Фактор“ Еліна Іващенко записали спільний хіт “Діаманти“, після чого про їх дует почало ходити багато чуток. Починаюча мол...
У “Нафтогазі“ розповіли українцям про повернення місячних тарифів
Клієнти “Нафтогазу“ цікавляться, чи зможуть вони коли-небудь повернутися на місячні тарифи на газ, які були вигідніше нових річних. “Місячний“ тариф з...
Каре з ефектом мокрого волосся: наймодніша зачіска на літо 2021
Моделі під час показів літніх колекцій знаменитих модних дизайнерів світу виходили на подіум із зачіскою каре з ефектом мокрого волосся. Ця зачіска ст...
Маша Єфросініна в День мами вперше за довгий час побачила свою доньку
Маша Єфросініна в День мами 9 травня опублікувала зворушливу фотографію з найулюбленішими жінками - мамою і дочкою. Вперше за довгий час Єфросініна по...
Київстар удосконалив важливу послугу: тепер нею можна користуватися необмежено
Київстар удосконалив важливу послугу, якою користуються мільйони українців. Йдеться про популярний додаток “Маячок“, що дозволяє відстежувати місцезна...