Українські заробітчани, які раніше були орієнтовані в основному на Польщу, тепер дедалі частіше зупиняють свій вибір на Німеччині. Там зарплати набагато вищі польських, і Німеччина зараз потребує припливу робочої сили не менше, ніж Польща.
Демографічна криза, пов'язана з нестачею робочих рук, охопила всю Західну Європу, і Німеччина не стала винятком. Тому працьовитих і вправних заробітчан з України охоче приймають не лише польські, а й німецькі роботодавці.
Німецькі роботодавці готові платити 100 і більше тисяч гривень не тільки власникам університетських дипломів, а й людям, які заробляють руками. Звичайно, якщо вони добре володіють своєю спеціальністю. Вантажники, пакувальники та інші некваліфіковані працівники також знайдуть тут заробіток, однак їм стільки не заплатять, як тим, хто реально добре володіє своїм ремеслом. Нині в Німеччині найбільш затребувані робочі будівельних спеціальностей.
Топ-3 вакансій для заробітчан, на яких у Німеччині пропонують найвищі зарплати
Українські сайти вакансій регулярно публікують вакансії для заробітчан у Німеччині з описом умов роботи і передбачуваною зарплатою. Зараз найвищі зарплати пропонують за трьома спеціальностями.
Зварювальник
Зарплата - від 70 до 140 тисяч гривень.
Зварникам пропонують оформити робочу візу в Латвії і звідти вирушити попрацювати в Німеччині за візою Van Der Elst visa. Всі матеріальні витрати з переїзду бере на себе роботодавець. За рахунок компанії також оформляються всі необхідні документи. Роботодавець також оплачує працівникам житло. Розселяють по 2 людини в кімнату.
Вимоги до заробітчанина:
- стаж роботи від 5 років методом 135;
- зварювання при напрузі 280-300 Ампер;
- сертифікат зварювальника - український чи європейський.
Зварювальник аргоном
Зарплата - від 92 до 117 тисяч гривень.
Робота буде пов'язана зі зварюванням труб та інших металоконструкцій.
Умови роботи:
- робочий тиждень - 6 днів;
- з понеділка по п'ятницю тривалість робочого дня становить 11 годин, в суботу - 8 годин, неділя - вихідний;
- робота на основі трудового договору;
- наявність водійських прав вітається.
Плиточник
Зарплата - від 67 до 100 тисяч гривень.
Заробітчанин повинен мати навички такої роботи, бути відповідальним та акуратним. Йому доведеться займатися укладанням клінкерної плитки.
Умови роботи:
- повний робочий день на будівництві;
- роботодавець забезпечує житлом, транспортом і спецодягом;
- інструменти видають на робочому місці;
- контракт укладають терміном на 6 місяців;
- харчування за свій рахунок (у гуртожитку є кухня).
Нагадаємо, в Польщі українські заробітчани, як і раніше, йдуть нарозхват. У фермерів нікому збирати яблука, і вони побоюються, що через брак робочих рук велика частина врожаю пропаде.