Today.ua

Ощадбанк і ПриватБанк масово закривають відділення по всій країні

В Україні всюди закриваються банківські відділення. Особливо досягли успіху у цьому Ощадбанк і ПриватБанк, в яких процес закриття йде масово. Ці два банки наввипередки закривають одне відділення за іншим.

Так, лише за третій квартал нинішнього року в країні перестали існувати 132 банківські відділення, йдеться в інформації від Національного банку України.

107 із цих відділень, що пішли в небуття, припадає саме на частку цих двох державних банків. Ощадбанк встиг за третій квартал ліквідувати 64 відділення, а ПриватБанк - 53. Ще по 7 відділень закрили ПІН банк і Укрексімбанк.

У той же час, деякі банки, навпаки, відкривали нові відділення

Зокрема, 7 нових відділень відкрив Акордбанк, 6 додаткових структурних одиниць з'явилось у Крісталбанка та 5 нових відкритих відділень припадає на частку ПУМБ.

Таким чином, з огляду на баланс закритих і відкритих банківських відділень, їхня загальна чисельність по Україні на кінець вересня склала 6 763.

Щоправда, станом на 1 січня 2020 року в країні їх налічувалося набагато більше - 8002. Однак до кінця минулого року "під ніж" пішло 868 відділень, і на січень 2021 їх уже було 7134.

Не припиняється цей процес і в нинішньому році. Очевидно, до кінця року відділень стане ще менше. В основному - за рахунок скорочення підрозділів ПриватБанку та Ощадбанку.

Однак, незважаючи на таку активну ліквідацію відділень, обом банкам роботи з ліквідації вистачить ще не на один рік. Вони, як і раніше, залишаються в лідерах за кількістю відділень. В обох банків їхня кількість, що залишилася, обчислюється чотиризначними числами: 1679 - в Ощадбанку і 1521- у ПриватБанку.

При цьому ще буквально кілька банків обчислюють кількість своїх відділень сотнями: Райффайзен Банк - 395, УкрСиббанк - 255, Укргазбанк - 269.

Банки пояснюють такий активний процес ліквідації відділень оптимізацією своєї структури. Зокрема, в ПриватБанку говорять, що зараз велика частка банківських послуг надається онлайн, а отже, в такій кількості відділень і "живого" персоналу вже немає необхідності.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що українці стали масово забирати вклади з ПриватБанку та Ощадбанку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ